12 marca uczniowie klasy IA i IB gościli mamę Dominiki z klasy IA. Pani Justyna przekazała dzieciom wiele cennych informacji związanych z trudnym odpowiedzialnym zawodem, który wykonuje. Przybliżyła dzieciom na czym polega praca pielęgniarki, zapoznała ze sposobami udzielania pierwszej pomocy. W czasie spotkania uczniowie dowiedzieli się również w jaki sposób zapobiegać infekcjom, jakie znaczenie dla naszych organizmów ma ruch i uprawianie sportu, jak należy się odżywiać, aby być zdrowym.

Uczniowie poznali praktyczne wskazówki, co zrobić gdy ktoś się skaleczy, potłucze, itp. Pod okiem pani pielęgniarki, opatrywali i bandażowali rany. Zajęcia te bardzo spodobały się uczniom. Warto organizować je częściej, aby wyrobić wśród dzieci umiejętność prawidłowego zachowania się podczas wypadku i chęć niesienia pomocy innym, oraz wyeliminować strach często towarzyszący takim zdarzeniom. Serdecznie dziękujemy Pani Justynie Folek za poświęcony czas i podzielenie się wiedzą. Z pewnością będziemy korzystać z cennych porad.
Uczniowie i wychowawcy klasy IA i IB.