Poniżej do pobrania wyprawka pierwszoklasisty na rok szkolny 2021/22

Pobierz w pdf

22 czerwca klasy 2a i klasa 2c wybrały się na długo wyczekiwaną wycieczkę do ogrodu zoologicznego w Poznaniu. Już podczas przejazdu autokarem wszystkim dopisywał świetny humor. Po dotarciu na miejsce rozpoczęliśmy zwiedzanie ogrodu. Wszyscy zachwyciliśmy się pięknym, niezwykle barwnym ogonem pawia, który majestatycznie przechadzał się między alejami. Mimo wielkiego upału, który towarzyszył nam tego dnia, udało nam się zobaczyć wiele zwierząt: lisy, ptaki drapieżne, lemury, niedźwiedzie, słonie, wilki, flamingi. Szczególną uwagę poświęciliśmy tablicom informacyjnym obok lisów, z których dowiedzieliśmy się jak wielkim dla nich zagrożeniem są fermy zwierząt futerkowych. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do szkoły. Wycieczka dostarczyła niezapomnianych wrażeń; oprócz podziwiania piękna zwierząt, wszyscy zrozumieli konieczność ochrony i dbania o ich prawa.

Galeria 

22 czerwca klasa 3a i 3b, w obecności swoich rodziców uroczyście pożegnała swój pierwszy etap edukacji.

Uczniowie popisali się zdolnościami recytatorskimi, wokalnymi, tanecznymi i otrzymali od Pani Dyrektor promocję do czwartej klasy.

Trzecioklasiści wcielili się w bajkowe postaci , klasa 3a „Jasia i Małgosi”, a klasa 3b, „Kopciuszka”

Piękne stroje, wspaniała gra aktorska zachwyciła oglądających i uświadomiła wszystkim jak szybko mija czas.

Przed trzema laty do j szkoły przyprowadzili obecnych trzecioklasistów rodzice. Byli niepewni, trochę przestraszeni, trzymali ich mocno za rękę. Dziś dziękowali rodzicom i nauczycielom za wartościowe dary, których nie można kupić za żadne pieniądze i za przeprowadzenie przez pierwszy etap edukacji.

Życzymy powodzenia w klasie czwartej!''

Galeria 

 

W roku szkolnym 2020/2021 nasza szkoła uczestniczyła w projekcie badawczo-edukacyjnym „Granie na Ekranie”, organizowanym przez Fundację LOTTO im. Haliny Konopackiej. Nadrzędnym celem projektu było zdobycie wiedzy na temat używania gier cyfrowych przez dzieci i młodzież, a także prowadzenie działań edukacyjnych w zakresie odpowiedzialnego korzystania z gier. W ramach tego projektu wolontariusze i nauczyciele uczestniczyli w szkoleniu pt. "Granie na ekranie. Młodzież w świecie gier cyfrowych", a także otrzymali ciekawe materiały dydaktyczne, umożliwiające prowadzenie ciekawych zajęć z powyższej tematyki.

 

Drodzy Uczniowie i Rodzice,
wakacje to czas, kiedy nie spotykamy się w szkole, ale nadal chcemy służyć Wam wsparciem w różnych trudnych, kryzysowych dla Was momentach. Dlatego publikujemy numery telefonów do miejsc, gdzie to wsparcie i pomoc możecie otrzymać.
Życzymy pięknych i bezpiecznych wakacji!
Pedagodzy szkolni.

W ostatnim tygodniu roku szkolnego 2020/2021 klasa 1A wybrała się na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego. 


Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu "Warzywniaki - cudaki" za przesłanie prac. Wasze pomysły i wyobraźnia były niesamowite!


Wyniki konkursu:

Kategoria klasy I-III
I miejsce - Julia Przybyła klasa 3a
II miejsce – Julia Płotkowiak klasa 3a
III miejsce - Antoni Lewicki klasa 3a

Kategoria klasy IV-VIII
I miejsce - Zofia Kurkowiak klasa 4b
II miejsce – Michał Jarzębski klasa 4a
III miejsce – Aleksandra Krasowska klasa 4b

Wszystkim serdecznie gratulujemy-Samorząd Uczniowski

Z dumą przedstawiamy uczennicę klasy 3B - Kingę Banach, która biorąc udział w wyzwaniach Pho3nix Kids zgromadziła na swoim koncie ponad 300 000 kroków zajmując I miejsce. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem! Gratulujemy 🎉👏

W roku szkolnym 2020/2021 klasa 1c realizowała projekt Fundacji Uniwersytet Dzieci pt. "Mali matematycy. Gdzie kryje się matematyka?". W czasie zajęć Uczniowie odkrywali praktyczne zastosowania matematyki: poznali jednostki miar i wag, sprawdzali, ile papieru jest w rolce, a także uczyli się odczytywania godzin na zegarze. Zajęcia sprzyjały rozwijaniu umiejętności samodzielnego, logicznego myślenia oraz współpracy.

Z wielką radością informujemy, że uczeń klasy 8 a Maksymilian Królikiewicz uzyskał po raz drugi z rzędu tytuł Laureata IV edycji konkursu :  Lust  auf  Lesen,  natomiast  Kacper Karwański z kl. 8a zdobył tytuł Finalisty.  Chłopcy  zmierzyli się z częścią ustną i pisemną konkursu w formie online zdobywając  punkty rekrutacyjne.
 
Serdecznie gratulujemy oraz życzymy kolejnych  sukcesów !
 
  
 
  
18 czerwca, po raz drugi w tym roku szkolnym, uczniowie klas I-III brali udział w akcji Dzień Pustej Klasy. Integrowaliśmy się w cieniu drzew, bawiliśmy się na boisku i rozwiązywaliśmy wakacyjne zadania metodą stacji. Uczestniczyliśmy także w spotkaniu z pracownikami Straży Gminnej, podczas którego omówiliśmy zasady bezpieczeństwa podczas wakacji. Nawet zajęcia logopedyczne odbyły się na świeżym powietrzu.  🙂 
 
 

 

Dzisiaj, 21 czerwca, klasa 1b odwiedziła siedzibę firmy KoppertPolska w Dąbrówce.

Zdobyliśmy wiele ciekawych informacji o trzmielach i naturalnych rozwiązaniach do upraw roślin.

W relacji ze strony firmy czytamy:

Dzieci oglądały pożyteczne mikroorganizmy pod mikroskopem, karmiły trzmiele, stworzyły kolorowy obraz za pomocą dłoni i farb, a także zaznajomiły się z pracą magazynu. Nie mogło się też obyć bez tulenia się do trzmiela Janusza.

Dzieci miło zaskoczyły nas swoją ciekawością i dociekliwością!

Edukowanie młodego pokolenia jest jednym z naszych celów i sposobów, by tworzyć lepszy i zdrowszy świat. Budowanie ekologicznej świadomości od najmłodszych lat będzie procentować w przyszłości. Cieszymy się, że mogliśmy dołożyć do tego swoją "cegiełkę