Dzięki staraniom Dyrekcji szkoły  już na poczatku roku szkolnego  2021/22 nawiązaliśmy  współpracę ze szkołą podstawową z Niemiec z gminy partnerskiej Dallgow - Döberitz ( Brandenburgia ). Jeśli sytuacja pandemiczna pozwoli, będziemy wspólnie organizować wymianę uczniów klas 5, aby lepiej się poznać, móc praktycznie wykorzystać znajomość języka angielskiego i niemieckiego. Do tego momentu szkoły niemiecka i polska ustaliły rozpoczęcie korespondencji listownej  między uczniami oraz wymianę prac plastycznych.
           Prezentujemy zdjęcia z wystawy prac uczniów klasy 5 i 6 szkoły partnerskiej.
Podziwiać możemy grafiki ukazujące różne techniki tworzenia struktur,  monogramy  zaprojektowane w tzw.technice tempra oraz pierwsze projekty dotyczące twarzy.
           Nasza szkoła przekazała piękne prace -  portrety  Astrid Lindgren oraz najbardziej znanej bohaterki jej książek , Pippi Langstrumpf.
 
 

27 grudnia 1918 roku, 103 lata temu, zaraz po Bożym Narodzeniu wybuchło Powstanie Wielkopolskie.

Nasi przodkowie odnieśli wówczas militarne i polityczne zwycięstwo. Zostało ono zbudowane na fundamencie pracy organicznej oraz sile polskiej tradycji i kultury.

W tym roku po raz pierwszy obchodzić będziemy Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego 1918-1919, o które również społeczność naszej szkoły zabiegała. Święto to będzie obchodzone w całym kraju.

Pamiętajmy o naszych przodkach, dla których wolności, wspólnota, Ojczyzna były warte wielkich poświęceń.


Oddajmy cześć Powstańcom Wielkopolskim. Niech dzieci i młodzież dadzą przykład dorosłym. Zachęćmy je do wywieszenia w domu flagi państwowej lub stosownego przyozdobienia okna, dla upamiętnienia naszej wielkopolskiej, zwycięskiej walki o wolność i niepodległość.

W tegoroczne święta niestety podobnie jak rok wcześniej, pandemia nie pozwoliła nam na to byśmy mogli w szkole spotkać się na wspólnym kolędowaniu i przedstawieniu Bożonarodzeniowym. Dlatego nasi uczniowie postanowili nagrać "kilka słów" o Bożym Narodzeniu wraz z życzeniami dla wszystkich, zapraszamy do obejrzenia efektów pracy poszczególnych klas. 

KLASA 1A                              KLASA 2B                              KLASA 3A

KLASA 2A                              KLASA 2C                              KLASA 3B 

                                                 KLASA 3C

Dnia  8 grudnia 2021r. Odbyło się w naszej szkole Dyktando biegane dla klas drugich i trzecich. Dyktando polegało na tym, iż każda klasa w swojej sali miała rozmieszczone kartki z zdaniami, dzieci musiały podbiec do kartek, przeczytać zdania na nich umieszczonezapamiętaća następnie wrócić na swoje miejsce w ławce i zapis je na kartkach. Mimo sporej nieobecności dzieci, spowodowanej przez koronawirusadzieci bardzo dobrze sobie poradziły, a samo dyktando okazało się dla nich nie tylko wyzwaniem, ale też i ogromną frajdą. 

Galeria

 W ramach Tygodnia Wolontariatu i zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Szkolne Koło Wolontariatu zaangażowało się w wiele akcji.

 Dla podopiecznego hospicjum domowego przygotowali świąteczną paczkę. Wszyscy uczniowie mogli  włączyć się w przygotowanie paczki świątecznej, pełnej słodyczy, ciastek i bakalii dla dzieci z poznańskiego Domu Dziecka.

 Udało nam się również uzbierać całą sumę na opłacenie roku nauki dla Landriny z Madagaskaru, którą wspieramy w ramach: „Adopcji serca”. W akcję w sposób szczególny włączyły się nasze najmłodsze wolontariuszki z klasy 3c, które przeznaczyły na w/w cel cały dochód z rozprowadzania wśród swoich rówieśników samodzielnie wykonanych bransoletek.

 Wsparcia udzieliliśmy również 10 letniemu Kacperkowi dla którego przeznaczony był dochód z rozprowadzanych cegiełek.

 Wolontariusze z klas 8 brali udział w szkoleniu oraz warsztatach malowania motyli, prowadzonych przez wolontariusza Motylego Wolontariatu działającego przy poznańskim Hospicjum Palium.

Wszystkim , którzy włączyli się i wsparli nasze akcje bardzo dziękujemy. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli zrobić jeszcze dużo dobrego. Bo wszystkie działania sprawiły nam radość  i dały dużo satysfakcji.

 

GALERIA


Klasa 1b pojechała z wizytą do Mikołaja, którego spotkaliśmy w DELI Parku. Uczniowie mogli zadać pytania, które zawsze nas zastanawiają w okresie świątecznym. Ciekawscy usłyszeli dlaczego Mikołaj zjada tyle ciastek i wypija litry mleka oraz jak to jest z tymi reniferami przy jego saniach, ile ich właściwie jest? Na koniec spotkania uczniowie stworzyli swoje własne listy do Świętego Mikołaja i wrzucili je do specjalnej skrzynki. Ciekawe czy właśnie takie prezenty zobaczymy pod choinką...

W sobotę w naszej szkole obył się VIII Gwiazdkowy Turniej pod patronatem wójta gminy Dopiewo.
W ramach grupy zawodników do lat 18 rozegrane zostały Mistrzostwa Szkoły. Wyłonieni zostali najlepsi zawodnicy z klasy 1, 2 i 3. Łącznie w turnieju wystartowało 8 uczniów naszej szkoły. Najlepszym uczniem w klasach 1. okazała się Ania Wenc, wśród klas 2. wygrał Jasiu Szalbierz, a najlepszym z klas 3. został Michał Wojtan. Gratulacje dla pozostałych zawodników: Jasia Patana, Bartka Olejniczaka, Kuby Barana, Pawła Jaśkiewicza, Macieja Ludka.

Dlaczego Ziemia na Islandii się trzęsie? Zjawiska wulkaniczne w klasie 6A. 

Galeria

 

Laureaci konkursu plastycznego "Ilustracja do wiersza o jesieni"


I miejsce Zuzanna Apolinarek kl 3a
II miejsce Adam Tuszyński kl 3b
III miejsce Julia Eleryk kl 3c
Wyróżnienie Julia Liput kl 3 c

 

  

5 grudnia, na placu gminnym w Dopiewie odbyło się: „Wielkie ubieranie choinki”

Wśród atrakcji nie zabrakło Świętego Mikołaja i zagrody reniferów, karuzeli i kolejki. Były też liczne stanowiska jarmarczne, na których można było nabyć ozdoby świąteczne, bombki, światełka i inne mniej lub bardziej świąteczne gadżety przygotowane przez rękodzielników.

Naszą szkołę na ubieraniu choinki reprezentowała Joanna Gumus, z klasy 5b. która zaśpiewała pastorałkę: „Jam jest dudka”

Dziękujemy Asi za piękny występ!