INFORMUJEMY, IŻ OSOBY, KTÓRE W DNIACH 1-31.03 ZŁOŻYŁY PODANIE O PRZYJĘCIE DO KLASY I NA ROK SZKOLNY 2022/2023 ZOSTAŁY PRZYJĘTE.

Do zobaczenia na spotkaniu organizacyjnym
w drugim tygodniu czerwca.

 

Dokumenty:

 

 


ZAPISY NA ROK SZKOLNY 2022/2023

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Dąbrowie informuje,
że w DNIACH OD 1 DO 31 MARCA 2022 ROKU
będą prowadzone zapisy dzieci do klas pierwszych.

 

Zapisu można dokonać w sekretariacie szkoły (wejście C):

 poniedziałek: 7.30 - 13.30 oraz 17.00-18.00

wtorek - piątek: 7.30 - 13.30

Spotkanie organizacyjne dla Rodziców i Uczniów odbędzie się w drugim tygodniu czerwca.

Przy zapisie dziecka należy dostarczyć i wypełnić następujące dokumenty (do pobrania na stronie szkoły lub w sekretariacie):

  • PODANIE (podpis obojga rodziców/opiekunów prawnych)
  • AKT URODZENIA DO WGLĄDU
  • ZAŚWIADCZENIE O SPEŁNIANIU OBOWIĄZKU ROCZNEGO PRZYGOTOWANIA PRZEDSZKOLNEGO
  • OŚWIADCZENIE W ZAKRESIE ZGODY NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH ORAZ WIZERUNKU DZIECKA
  • OŚWIADCZENIE RODZICÓW DOTYCZĄCE RELIGII/ETYKI
  • DEKLARACJĘ DOWOZU AUTOBUSEM SZKOLNYM (jeśli dziecko będzie korzystało z dowozu),
  • 1 PODPISANE ZDJĘCIE (NA LEGITYMACJĘ ORAZ IDENTYFIKATOR)

Warunkiem przyjęcia do Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Dąbrowie jest zamieszkanie dziecka w obwodzie szkoły. Dzieci z poza obwodu szkoły proszone są o kontakt z Dyrektorem Szkoły pod nr tel. 509 686 063.

Dzieci z rocznika 2016 mogą być przyjęte do klasy I na wniosek rodzica pod warunkiem, że korzystały z wychowania przedszkolnego w bieżącym roku, lub posiadają opinię z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

W przypadku zapisu dziecka do innej placówki rodzice mają obowiązek powiadomić o tym fakcie szkołę obwodową.

 

 

 

 Przed Wami niezwykle ważny moment - egzamin ósmoklasisty, który sprawdzi zdobytą przez Was wiedzę i umiejętności opanowane przez ostatnie lata.

 Życzymy Wam, aby Wasz rozwój intelektualny został dobrze wykorzystany podczas tegorocznego egzaminu.

 Wierzymy, że umiejętnie wykorzystacie wiedzę nabytą w naszej szkole, a wyniki, które uzyskacie będą odpowiadały Waszym oczekiwaniom otwierając możliwości realizacji życiowych planów.

 Życzymy Wam dużo optymizmu i wiary we własne siły oraz pomyślnej kontynuacji nauki w wybranej szkole średniej. Niech otworzą się przed Wami nowe horyzonty, które pozwolą realizować pasje i staną się fundamentem przyszłych sukcesów. Niech w nadchodzących dniach nie zabraknie Wam wiary we własne siły i możliwości.

 Trzymamy kciuki za oryginalne prace i trafne odpowiedzi.

Dyrekcja
i grono pedagogiczne
naszej szkoły.

17 maja  uczniowie klasy 6 uczestniczyli w zajęciach „Pracowite życie pszczół” w Ogrodzie  Botanicznym. Podczas  warsztatów młodzi przyrodnicy tworzyli domki dla dzikich zapylaczy, które zostaną zawieszone w ich ogrodach.  Oglądając budowę pszczoły przez binokular, poznali fascynujące fakty z życia pszczołowatych. W trakcie spaceru po Ogrodzie  uczniowie obserwowali rośliny miododajne. Poznawaniu przyrody towarzyszyła piękna, wiosenna pogoda.

Galeria 

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. My również włączyliśmy się w te obchody.

Z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała akcję pt: Warto czytać, bo...... W akcji tej wzięli udział uczniowie klas 5B i 6, którzy przygotowali plakaty promujące ulubione książki.

Na zakończenie przypadającego po weekendzie majowym trochę krótszego tygodnia, w piątkowe popołudnie klasy IV - VI bawiły się na szkolnej dyskotece, która wszystkim przyniosła wiele radości, a i zmęczenia od tańca i zabawy. Była to dla tych klas pierwsza dyskoteka szkolna po 2 latach pandemicznych obostrzeń, a po zainteresowaniu i zabawie można było dostrzec, że dla wielu naszych uczniów był to długo wyczekiwany moment. 

Kilka zdjęć :) 

W piątek 6 maja z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, przypadającego kilka dni wcześniej, podczas dwóch długich przerw o 10.35 i 12.30, chętni uczniowie mogli zatańczyć odpowiednio Belgijkę i Poloneza. Takie urozmaicenie przerwy na naszym szkolnym boisku, spotkało się z zaskoczeniem i miłym odbiorem, przynajmniej tych którzy postanowili zatańczyć. 

W ostatni dzień zajęć szkolnych przed przerwą majową, 29.04 w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji święta ustanowienia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji uchwalonej w Polsce 3 maja 1791 roku. Tego dnia oprócz oficjalnych obchodów i przemówienia pani dyrektor, podczas okolicznościowego apelu klasa 5B przez piosenki przybliżyła nam co tak naprawdę stało się przed laty 3 maja, natomiast klasa 7B w przedstawieniu na wesoło, uświadomiła nam że majówka to nie tylko dni grilla i odpoczynku, ale przede wszystkim polskie święta narodowe, kiedy warto zastanowić się czym w dzisiejszych czasach są ojczyzna i patriotyzm. 

Jednocześnie zachęcamy wszystkich do tego by na 2 maja - Dzień Flagi Narodowej i 3 maja - Święto Uchwalenia Konstytucji 3-maja wywiesić flagę jako znak naszej  jedności i przywiązania do ojczyzny Polska Flaga Flying Flag Vector Flat Ikona - Stockowe grafiki wektorowe i  więcej obrazów Abstrakcja - iStock

Życzymy też wszystkim udanej majówki 😎

Galeria

Uczniowie klas czwartych wykonali piękne prace plastyczne w ramach ogólnopolskiego konkursu Ptasi Album  organizowanego  przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu przez uczniów danej klasy zbiorowej pracy plastycznej – albumu składającego się z indywidualnych prac uczniów. Każda praca  przedstawiała wizerunek gatunku ptaka, którego można zaobserwować w okolicy.  Albumy zostały wysłane na konkurs.

 Przedstawiamy zdjęcia prac.

Może uda się Wam rozpoznać te gatunki ptaków?  Powodzenia !

KLASA 4A

KLASA 4B

Wracamy z turnieju! 🤩 Nasze „Orliczki” zajmują I miejsce w Wielkopolskim Turnieju Orlika 2022 w piłce nożnej dziewcząt.

✅ SP DĄBROWA 7:1 SP NAPACHANIE

✅ SP DĄBROWA 9:1 SP BOLECHOWO

✅ SP DĄBROWA 8:0 SP CZERWONAK

Dziewczynki nie miały sobie równych. Ogromne gratulacje! 🤝

Wczorajszą Poznańską Ligę Orliczek nasza Reprezentacja Szkoły ukończyła na II miejscu w klasyfikacji ogólnej. Kolejny, wymagający turniej przed dziewczynami już dzisiaj. Będziemy walczyć o zwycięstwo w Wielkopolskim Turnieju Orlika 2022. Prosimy o kciuki! 🥳🧡

Galeria