SEKRETARIAT

stacjonarnie 8.00-12.00

zdalnie 12.00-14.00

 TEL. 61 8143 106/ 505 936 141

 

BIBLIOTEKA

ŚRODA 10.00-15.00

(informacje, zamówienia książek przez librusa
lub pod nr tel. 501 247 430)

 

ŚWIETLICA NIECZYNNA

ZGODNIE Z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA Z DNIA 04.11.2020
od poniedziałku, 9 listopada br. szkoły podstawowe będą miały obowiązek zapewnienia funkcjonowania świetlic szkolnych w szczególności dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19.


PO KONSULTACJI Z RODZICAMI NA DZIEŃ 06.11.2020

ŚWIETLICA NIECZYNNA

 

W PRZYPADKU POTRZEBY WZNOWIENIA FUNKCJONOWANIA ŚWIETLICY PROSIMY O KONTAKT POD NR TEL. 509 686 063/ 508 297 913.

Maksymilian Królikiewicz z klasy 8 oraz Vladyslav Kompanets  z klasy 6b uzyskali tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii.

Tegoroczna, zdalna edycja konkursu odbyła się 25 listopada. W dwóch kategoriach (klasy 4-6 oraz klasy 7-8) walczyło w sumie 33 uczniów, którzy dzielnie zmagali się z zawiłościami polskiej ortografii. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w rywalizacji, a zwycięzcom – gratulujemy!

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy oraz poznania tradycji i obrzędów ludowych. W tym roku nie mogliśmy urządzić tradycyjnych Andrzejek w szkole, dlatego zorganizowaliśmy je online.
W piątkowe i w poniedziałkowe popołudnie trzecioklasiści spotkali się ze swoimi wychowawcami za pośrednictwem aplikacji Teams, na spotkaniu, które poświęcone było wróżbom i zabawom andrzejkowym.
Nie obyło się bez wróżb dotyczących przyszłego zawodu, miłości i rodziny, były kubeczki z symbolami, wróżenie z kart oraz szpileczek. Atrakcją Andrzejek były również zabawy ruchowe i przekąski przygotowane przez rodziców.
Andrzejki online to nowe doświadczenie, było sympatycznie, zabawnie, wróżby się podobały, ale szkoda, że nie udało się tego dnia spędzić w szkole.

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji - Zdrowo i Sportowo. 🤝
Akcja ma na celu promowanie przede wszystkim aktywności fizycznej wśród dzieci najmłodszych (klasy 1-3). Aktywne dzieci to zdrowsi dorośli. Aktywność fizyczna zmniejsza otyłość, zapobiega wielu chorobom i poprawia odporność organizmu. Zdrowe nawyki trwają przez całe życie. Aktywizacja ruchowa dzieci to zwiększenie ich pewności siebie, poprawa pamięci i koncentracji. Zajęcia sportowe uczą także zasad fair play oraz współpracy w grupie.
Sport to wybór, zdrowie to nagroda 😉
Akcja objęta jest Honorowym Patronatem Ministerstwa Sportu.
 

Zapraszamy wszystkich rodziców do udziału w bezpłatnym szkoleniu na temat: “Jak ułatwić dziecku naukę?", które odbędzie się 25.11.2020 r. o godzinie 19.00. 

Szczegóły i rejestracja w linku: 
https://warsztat.prostanauka.pl/lp3

 21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Święto to przypomina nam, jak istotne są miłe słowa oraz bezinteresowne uczynki w naszym codziennym życiu. Dobre słowa - dziękuję, proszę, doceniam, jestem przy tobie, wierzę w ciebie - naprawdę mają wielką moc!
 Zapraszamy do obejrzenia niespodzianki przygotowanej przez Dzieci z klasy 1c.

 

Dziś Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Jest to święto obchodzone corocznie, ustanowione z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej 7 listopada 2014 r. dla upamiętnienia 25. Rocznicy przyjęcia przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych Konwencji o prawach dziecka.

            Uchwalenie Konwencji jest jednym z ważniejszych osiągnięć Polski w dziedzinie ochrony praw dziecka. W roku 1978 Polska zaproponowała Komisji Praw Człowieka ONZ jej uchwalenie i przedstawiła projekt, który był później dwukrotnie modyfikowany. Na podstawie Konwencji powołano do życia organ nadzorujący jej realizację przez państwa, które ją ratyfikowały – Komitet Praw Dziecka.

Konwencja o Prawach Dziecka obowiązuje w niemal wszystkich państwach na świecie. Dokument składa się z preambuły i 54 artykułów, w których zostały spisane wszystkie prawa, przysługujące każdemu dziecku do ukończenia 18 roku życia.

Prawa dziecka, podobnie jak prawa człowieka podzielone są według kategorii na prawa:

  • osobiste, umożliwiające rozwój dziecka. Są to: prawo do życia, prawo do tożsamości, prawo do rozwoju, prawo do wychowania w rodzinie, prawo do wyrażania własnych poglądów, prawo do informacji;
  • polityczne lub publiczne,dzięki którym dziecko wyraża swoje poglądy i uczestniczy w życiu swojej grupy, społeczności, państwa. Są to prawa: prawo do wyrażania własnych poglądów, prawo do uczestniczenia w stowarzyszeniach;
  • socjalne, które są obowiązkami państwa i dorosłych do stworzenia odpowiednich warunków do rozwoju umysłowego i fizycznego dziecka. Są to:prawo do godnych warunków życia i odpowiedniego poziomu życia, prawo do opieki zdrowotnej, prawo do odpoczynku;
  • ekonomiczne, umożliwiające dziecku przygotowywanie się do niezależności materialnej od innych. Najważniejszym jest prawo do nauki.

 

Ratyfikując Konwencję o Prawach Dziecka, Państwo i dorośli zobowiązali się do uznania dobra dziecka za najwyższy cel w traktowaniu człowieka - dziecka. Zobowiązali się również do przygotowanie dziecka do dorosłego życia i ochrony dziecka przed wszelkiego rodzaju przemocą.

 

UWAGA KONKURS!!!

Rzecznik Praw Dziecka ogłosił konkurs plastyczny na najciekawsze prace plastyczne o tematyce związanej z prawami dziecka.

Technika i format dowolne.

Skany lub zdjęcia prac wraz z imieniem i nazwiskiem autora prosimy przesyłać do dnia 10 grudnia 2020 r. na adres
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Każda szkoła może nadesłać maksymalnie 3 prace plastyczne z każdej kategorii wiekowej (I-IV, V-VIII).

ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU!!! 

Psycholog i Pedagodzy szkolni

 

 

 

 

 
 Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu wzięli udział w Biegu Motyli organizowanym przez Hospicjum Palium w Poznaniu.  Udział w biegu był wsparciem dla podopiecznych hospicjum.  Jednocześnie każdy uczestnik mógł sprawdzić swoje umiejętności biegowe pokonując trasę 5 km. W biegu wzięło udział 595 osób. W kategorii chłopców od 12-18 r.ż II miejsce zajął Franciszek Pisanko z kl. 7 b a III miejsce Nikodem Michalak z kl.7c.. Gratulujemy uzyskania znakomitych wyników i osiągniętego sukcesu. Następna edycja biegu ma odbyć się w kwietniu. Już teraz zachęcamy do udziału.
 
 

Gdyby żyła obchodziłaby, 14 listopada, swoje 113 urodziny.

Astrid Lindgren była osobą o niesamowitej wyobraźni, przez całe życie walczyła w obronie praw dzieci i zwierząt, a stworzonych przez nią bohaterów, Pippi Langstrumpf czy dzieci z Bullerbyn pokochały miliony czytelników.

Astrid Lindgren była najpopularniejszą osobą w Szwecji, popularniejszą od księżniczki czy królowej i ten tytuł budził jej zniecierpliwienie: „Siedzę tu sobie i za nic w świecie nie mogę zrozumieć, co takiego zrobiłam, żeby być popularną”

 

W 1997 roku została wybrana „Szwedką Roku” ale podniosły charakter uroczystości pękł w momencie, gdy Astrid powiedziała: „Przyznajecie nagrodę SZWEDKA ROKU osobie bardzo starej, na wpół ślepej, na wpół głuchej i całkowicie postrzelonej. Musimy uważać, żeby to się nie rozniosło!”

Jej opowieści i bohaterowie wciąż żyją w naszych sercach.

Niech żyje wyobraźnia, bo bez niej świat byłby strasznie ponury.

ASTRID DZIĘKUJEMY !


zapraszamy do obejrzenia prezentacji w wykonaniu klasy 1A kliknij obraz poniżej

 zapraszamy do obejrzenia prezentacji w wykonaniu klasy 1B kliknij obraz poniżej

 

8 listopada świętowaliśmy Światowy Dzień Zdrowego Jedzenia.
Z tej okazji uczniowie samodzielnie przygotowywali zdrowe i smaczne kanapki, które później mogli ze smakiem zjeść.
Poniżej przedstawiamy najlepsze z nich 😋🥯

FILM

Trzecioklasiści pamiętali o obchodzonym, w dniu 11 listopada Narodowym Święcie Niepodległości.
Dla upamiętnienia 102 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wykonali biało-czerwone prace plastyczne i zaśpiewali patriotyczne piosenki.

Piosenka w wykonaniu klasy 3a

Piosenka w wykonaniu klasy 3b