Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji
Eleganckie suknie, a do tego szpilki, garnitury i krawaty, a nawet nonszalanckie muchy - z szykiem i odświętnie, we wtorkowe popołudnie 21 czerwca młodzież naszej szkoły bawiła się na balu ósmoklasisty. Uroczystość rozpoczęła się częścią oficjalną, w której uczestniczyło wiele osób – wójt gminy Dopiewo pan Paweł Przepióra, dyrekcja naszej szkoły, nauczyciele, rodzice oraz – a może przede wszystkim – tegoroczni absolwenci klas 8a, 8 b i 8c.
Wkroczyli oni tanecznym krokiem do sali gimnastycznej, prezentując zebranym gościom piękny układ tradycyjnego poloneza. Taniec zachwycił wszystkich zgromadzonych, szczególnie na twarzach rodziców uczniów widać było wzruszenie i dumę.
Nie obyło się też bez serdecznych życzeń kierowanych w stronę młodzieży i wyrazów wdzięczności za kolejny, wspaniały rozdział w historii szkoły, który uczennice i uczniowie nadal piszą. Później przyszedł czas na podziękowania, wyrazy uznania oraz gratulacje, które kierowane były zarówno pod adresem uczniów, jak i ich rodziców. Wzruszone i przejęte wychowawczynie w symboliczny osób „rozwiązały” klasy, pieczętując tym samym koniec pewnego etapu w życiu absolwentów klas ósmych. Były to chwile wyjątkowe, wypełnione powagą, wzruszeniem i łzami. Nastrój melancholii przełamany został występem ósmoklasistów, którzy, chcąc podziękować swoim nauczycielom, zaprezentowali program artystyczny oparty na żarcie, parodii i ironii. Jeden typowy dzień z życia szkoły, czyli „Trudne sprawy”, wprawił zebranych w doskonały humor, czego dowodem były salwy śmiechu i gromkie brawa.
Dalszą część imprezy wypełniła niczym nieskrępowana zabawa taneczna w rytmie największych przebojów serwowanych przez dj-a. Mistrzów i mistrzyń parkietu w istocie było wielu! Spalone w tańcu kalorie szybko uzupełniano ulubionymi, przepysznymi przekąskami, a nawet czekoladą płynącą z fontanny.
Niezapomniane chwile zatrzymane zostały w kadrze - absolwenci z przyjemnością pozowali do pamiątkowych zdjęć na specjalnie przygotowanej ściance oraz w fotobudce. Będą więc im przypominać ostatnie wspólnie spędzone momenty, bo to przecież „ostatni raz z moją klasą, już pożegnać czas mych przyjaciół…”
14 i 15 czerwca klasy 3a i 3c uczestniczyły w wycieczce „Szlakiem Piastowskim”, którą rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, gdzie zobaczyliśmy pozostałości potężnych wałów obronnych i pałacu książęcego z kaplicą. Odkryto w niej baseny chrzcielne, co wskazuje na prawdopodobne miejsce chrztu Mieszka I. Następnie przejechaliśmy do Wielkopolskiego Parku Etnograficznego, co dało nam możliwość przeniesienia się do XIX-wiecznej wsi. Oryginalne budynki przeniesione z różnych miejsc Wielkopolski, odwzorowując przestrzeń wsi, tworzą niepowtarzalny klimat. Kolejnym przystankiem naszej wycieczki było Gniezno. Tam podziwialiśmy wnętrze Katedry, srebrny Relikwiarz Św. Wojciecha oraz Drzwi Gnieźnieńskie. Uczestniczyliśmy w warsztatach „Motanka”, podczas których wykonywaliśmy słowiańskie laleczki. Następnego dnia zwiedziliśmy Muzeum Archeologiczne w Biskupinie oraz Strzelno z Rotundą Św. Prokopa, Kościół Św. Trójcy z romańskimi kolumnami przywar i cnót oraz Muzeum Romańskie i pozostałość po Klasztorze Norbertanek. Wycieczka była bardzo udana, pogoda i dobre humory dopisały. Z pewnością na długo pozostanie w naszych pamięciach.

W świecie dziecka i ludzi dorosłych matka zajmuje szczególne miejsce, uosabia takie wartości jak: miłość, dobro, bezpieczeństwo, oddanie, szacunek, piękno…. Wizerunek matki stał się inspiracją do stworzenia prac plastycznych w organizowanym w naszej szkole konkursie plastycznym.
Konkurs kierowany był dla uczniów klas I-II oraz IV-VIII.
Laureatami konkursu zostali:
Klasy IV-VIII
I miejsce Borys Wojtala
II miejsce Mateusz Sieradzki
III miejsce Olesia Melnyk
Wyróżnienie:
Pola Dołkowska
Klasy I – III
I miejsce Oskar Pyzdrowski
II miejsce Maria Topolska
III Nikola Przybylska
Wyróżnienie:
Hubert Owczarek oraz Leon Kowalonek
W dniach od 6 do 9 czerwca br gościliśmy uczniów, którzy od 1 września rozpoczną naukę w naszej placówce.
Był czas na zwiedzanie szkoły, wspólne zabawy, wykonanie pracy plastycznej oraz rozmowy ze starszymi kolegami, którzy odpowiadali na pytania swoich młodszych kolegów, a zarazem nowych uczniów.
Rodzice spotkali się z Dyrekcją naszej szkoły i wyjaśnili nurtujące ich problemy, szczególnie Ci z Państwa, których dzieci rozpoczynają przygodę z edukacją.
Dziękujemy za mile spędzony czas i do zobaczenia 1 września.



Uczniowie klasy IA uczestniczyli w programie kreatywnej gimnastyki, gdzie Lew Lolek zapraszał dzieci do przeżycia wspólnej przygody.
Zajęcia prowadzone były w formie OPOWIEŚCI RUCHOWO-ROZCIĄGAJĄCEJ ubranej w barwną muzykę i efekty dźwiękowe.
W tracie zajęć wykorzystywane były karty pracy, które uatrakcyjniały lekcję, ale też sprzyjały pobudzeniu kreatywności w późniejszym etapie lekcji.
W piątek przypadający bezpośrednio po Dniu Dziecka nasze szkolne boisko zamieniło się w wielki plac zabaw zarówno dla tych młodszych i starszych. W ramach festynu w Dąbrowie, który współorganizowały razem sołectwo i nasza szkoła wraz Radą Rodziców mogliśmy cieszyć się wspólną zabawą na najróżniejszych konkurencjach, zagadkach, zadaniach i występach naszych uczniów. Można było sprawdzić swoją wiedzę z dziedzin przyrodniczych, językowych, logopedycznych, wiedzy ogólnej, gier planszowych i szachów. Dmuchane, zamki, trampoliny i wata cukrowa przyniosły najwięcej radości naszym maluchom. Ale jedzenia nie zabrakło także dla tych starszych, zarówno tradycyjnego festynowego i słodkiej kawiarenki, także samorząd przygotował orzeźwiającą lemoniadę. Natomiast emocji dostarczyły mecze w piłkę nożna pomiędzy uczniami, a rodzicami i w zbijaka, który stoczyli między sobą rodzice z nauczycielami. Pośród występujących najdłużej sceną rządzili nasi uczniowie, ale znalazły się też chwile kiedy oddaliśmy ją naszym gościom: Julce Kucembie oraz pani Karinie, która uczyła nas Salsy. Nieodłącznymi elementami naszego festynu były licytacje prac uczniów i gadżetów przekazanych przez fundacje "Mam marzenie".
Wszystkim obecnym bardzo dziękujemy za wspólna zabawę, natomiast tym którzy nie mogli być wtedy z nami oraz wszystkich innych zapraszamy już za rok.
1 czerwca uczniowie z klas 2a, 2b,2c i 3b wyruszyli na dwudniową wycieczkę do Hermanowa.
Pierwszego dnia odwiedziliśmy nadleśnictwo w Czeszewie.
W Hermanowie czekało na nas wiele atrakcji: zwiedzanie stajni, przejażdżki bryczkami, warsztaty garncarskie, ognisko, zawody sportowe i plac zabaw.
W drodze powrotnej zobaczyliśmy pałac w Rogalinie, spacerowaliśmy po parku i zobaczyliśmy słynne dęby oraz zjedliśmy pyszne lody.
W piątek 3 czerwca uczniowie czwartych klas uczestniczyli w wycieczce do Parku Rozrywki Zaurolandia w Rogowie. Podczas wycieczki nasi czwartoklasiści zwiedzali ścieżki z dinozaurami i muzeum. Ponadto uczestniczyli w warsztatach plastyczno-geologicznych w poszukiwaniu dinozaurów. A cały wyjazd zwieńczyła zabawa na placu zabaw, tor przeszkód i labirynt.
Głosowanie publiczności w konkursie Pho3nix Active School wystartowało! Walczymy o warsztaty sportowo-edukacyjne i sprzęt sportowy dla naszych uczniów. Głos można oddać na stronie konkursu: https://pho3nix-kids.com/polska/pho3nix-active-school/?video-id=3431
Głosowanie trwa od 1 czerwca 2022 r. od godz. 00:01 do 7 czerwca 2022 r. do godz. 23:59.
WAŻNE! 1. Aby głos był ważny należy kliknąć w link potwierdzający, który otrzymasz na swoją skrzynkę e-mail. 2. Jeden adres e-mail może być wykorzystany tylko 1 raz! Zachęcamy do głosowania uczniów, nauczycieli, przyjaciół, rodzinę, kolegów, sąsiadów! Każdy głos się liczy!
Podkategorie
ogłoszenia
Komunikaty i ogłoszenia.
Strona 1 z 41