24 listopada,  w ramach zajęć świetlicowych zostały przeprowadzone warsztaty plastyczne

Uczniowie poznali technikę artystycznego  malowania wyrobów ze szkła- imitacja witrażu. Wykorzystano: arkusze papieru, ołówek, pędzle (syntetyczne oraz naturalne), markery permanentne, kubki szklane, farby witrażowe dla szkła i porcelany.

 

Dzieła uczniów, które powstały pod czujnym okiem Pani T.Grott zostaną przekazane dla Hospicjum Palium w Poznaniu.

W piątek uczniowie naszej szkoły zmagali się z niełatwą polską ortografią w czasie dyktanda bieganego. To świetne połączenie nauki z ruchem i zdrową rywalizacją. Uczniowie przystąpili do pisania dyktanda w dwóch kategoriach - klasy IV-VI oraz VII-VIII i mieli za zadanie przepisać tekst najeżony trudnymi wyrazami.
W trzyosobowych drużynach byli pisarz oraz biegacze, którzy podbiegali do tekstu dyktanda znajdującego się na drugim końcu sali i zapamiętując - dyktowali go pisarzowi.
Mamy nadzieję, że niezbyt lubiana forma, jaką jest dyktando, będzie od teraz wzbudzać pozytywne emocje.

Galeria 

Psycholog szkolny Pani Natalia Kaźmierczak

godziny pracy:

Poniedziałek: 800 - 1200
Wtorek: 1215 - 1615
Środa: 1315 - 1615

 

Dostępna dla Uczniów, Rodziców i Pracowników szkoły
ZAPRASZAM !!!

Dnia 15 listopada uczniowie klasy IA i IC gościli swoich młodszych kolegów z grupy „Odkrywcy”, z przedszkola „Arcymalce”, w Dąbrowie.

Przedszkolacy przybliżyli społeczności uczniowskiej postać św. Marcina z Tours.

Święty Marcin żył w IV wieku, chociaż rok jego urodzenia nie jest dokładnie znany. Był rodem z Panonii (Węgry). Swego czasu był żołnierzem rzymskim, a później założycielem najstarszego klasztoru w Galii, a także biskupem w Tours.

Pewnej zimy spotkał on nagiego żebraka i oddał mu połowę swojego płaszcza. Jako jedyny ulitował się nad żebrakiem, nakarmił go, napoił i zaopiekował.

Piękne stroje, muzyka i doskonała gra aktorów zachwyciła wszystkich. Legenda o Świętym Marcinie pokazała, że zawsze należy pamiętać o innych i umieć się dzielić tym, co mamy.

Galeria 

Z okazji zbliżającego się Dnia Pluszowego Misia dzieci z klasy 3c wzięły udział w konkursie charytatywnym "Uszyj misia". Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 279 w Warszawie, a wysłane misie zostaną przekazane dzieciom z oddziału onkologicznego.

Galeria 

Przygotowując dzieci do uzyskania karty rowerowej, musimy pamiętać, że wychowanie komunikacyjne polega nie tylko na nauczeniu się  przepisów na pamięć, ale też na rozumieniu sensu nakazów i zakazów, które one zawierają, pobudzeniu motywacji do stosowania nabytej wiedzy, nauce umiejętności przewidywania niebezpiecznych sytuacji. Bardzo ważnym elementem jest też uświadomienie potrzeby poszanowania innych uczestników ruchu drogowego.

 Dzisiaj odbyły się w naszej szkole uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. 🇵🇱

Na początek wprowadzono sztandar i wszyscy odśpiewali hymn Polski. Potem mieliśmy okazję zobaczyć program artystyczny przygotowany przez klasę VIIIa, VIIIc i Va, w którym uczniowie wcielając się w przechodniów inscenizowali sondę opowiadającą o odzyskaniu niepodległości przez nasz kraj. 
 
Obchodząc rocznicę Polski Niepodległej, pamiętamy o tych, którzy zachowali wiarę w odrodzenie naszego kraju, za tę wielką sprawę walczyli i ginęli.
 
 
Oficjalnie rozpoczęliśmy rywalizację na platformie Pho3nix Kids! 🥳
Pamiętajcie - rejestracja jest otwarta cały czas, każdy uczeń może dołączyć w dowolnym momencie trwania konkursu. Bawimy się do 30 listopada!🥳
Trzymamy kciuki i życzymy dobrej zabawy!😊
 

Orliczki w dniu dzisiejszym zakończyły sezon jesienny. Niestety z przyczyn od nas niezależnych musiałyśmy opuścić jeden turniej. Kończymy Poznańską Ligę Orliczek zajmując 3 miejsce 👏

Miałyśmy okazję zmierzyć się z takimi zespołami jak: Warta Poznań, SP Girls Mieścisko, PKS Racot-ki, KU AZS UAM Poznań I, KU AZS UAM Poznań II.

Wracamy do gry w sezonie wiosennym, już w marcu! Wszystkim dziewczynkom gratulujemy ✌️

Drodzy Uczniowie, otwieramy rejestrację do konkursu na platformie video Pho3nix Kids‼ ✅

Link do rejestracji: https://app.pho3nix-kids.com/login

Zachęcamy do aktywności jak największą liczbę dzieci i młodzieży! Zmagania na platformie ruszają już 8 listopada! Walczcie o nagrody.

Kwestie techniczne kierujemy na adres: 🧰 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Powodzenia!

Dnia 29 października odbył się w naszej szkole pierwszy koncert ProSimfoniki dla uczniów klas 1-3. Celem koncertów jest m.in. podnoszenie kompetencji kulturalnych dzieci przez przystosowanie ich do aktywnego uczestnictwa w kulturze muzycznej, kształtowanie wyobraźni muzycznej i poznanie najwartościowszych dzieł muzyki klasycznej i współczesnej. Tematem koncertów będzie przybliżanie muzyki jako sztuki  oraz przedstawienie  pracy artysty-muzyka, kompozytora i dyrygenta.

Galeria