Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Dąbrowie informuje, że w dniach od 01 marca 2021 r. do 29 marca 2021 r. będą prowadzone zapisy dzieci do klas pierwszych.

Niezbędne dokumenty będą dostępne w zakładce „Rekrutacja" po 26.02.2021 r.

W tym roku, z uwagi na sytuację epidemiologiczną nie odbędą się tradycyjne: „Drzwi otwarte”, planujemy zaprosić Państwa na wirtualną wycieczkę po szkole,  na początku marca.

W przypadku pytań można kontaktować się telefonicznie z sekretariatem 618143-106 lub bezpośrednio z Dyrektorem Szkoły- 509686063

Mamy nadzieję, że będziemy mogli zaprosić wszystkich zainteresowanych nauką w naszej szkole w czerwcu br.

Dzięki dużemu zaangażowaniu Dyrekcji, nauczycieli, rodziców i radnych z Dąbrowy przed naszą szkołą pojawiło się wielkie, metalowe serce na nakrętki

Nakrętki, które będziemy wrzucać do serca przeznaczone będą na wsparcie dla Stefci, sześcioletniej dziewczynki, która po urodzeniu  miała niewydolność oddechową i zastosowano wspomaganie oddechu. W dalszych badaniach stwierdzono wodogłowie, łagodne zwężenie zastawki tętnicy płucnej, ubytek przegrody międzykomorowej, wrodzoną wadę serca. Każdego dnia Stefcia ćwiczy, chodzi na prywatną rehabilitację i jeździ na turnusy rehabilitacyjne. Dziewczynka, dzięki rehabilitacji już siedzi i zaczęła samodzielnie chodzić. Środki pieniężne, które uda się dzięki Państwu zebrać ze sprzedaży nakrętek, rodzice przeznaczają na dalszą rehabilitację ruchową, zakup leków, sprzętu rehabilitacyjnego oraz dojazdy do specjalistów.

Kosz w kształcie serca przeznaczony jest na wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt czy kolor. Mogą to więc być nakrętki np. po napojach, kawie, mleku czy jogurtach. W koszu-sercu zostawić możemy również zakrętki po chemii gospodarczej, po płynach do zmywania, szamponach i płynach do płukania. Ważne, by nie dorzucać do nakrętek innych przedmiotów, a jeśli mają one np. tekturowe uszczelki - trzeba je usunąć przed wyrzuceniem.

DZIĘKUJEMY I ZACHĘCAMY DO DALSZEJ WSPÓŁPRACY!

Eksperymentownia – warsztaty STEAM (Science, Technology, Engineering, Art, Mathematics) to warsztaty łączące nauki ścisłe, matematykę, inżynierię i sztukę z dziedzictwem Ostrowa Tumskiego. W trakcie zajęć będziemy wcielać się w rolę naukowców, inżynierów, twórców i artystów. Będziemy konstruować, eksperymentować, wyjaśniać, dociekać, zadawać pytania, tworzyć. Stawiamy na kreatywność, poszukiwanie rozwiązań, pracę zespołową wewnątrz rodziny i odkrywanie przez zabawę. Wszystkie rodziny gotowe na poznawanie świata w nietuzinkowy sposób i szereg wyzwań zapraszamy do Eksperymentowni. W tej edycji spotkamy się na wspólne eksperymentowanie online. Zobaczymy, co niezwykłego da się stworzyć z rzeczy, które mamy we własnych domach.

Zajęcia są okazją do: - poznawania świata i dziedzictwa Ostrowa Tumskiego - eksperymentowania, konstruowania, wykonywania doświadczeń - poszukiwania kreatywnych rozwiązań - spędzenia czasu z rodziną i budowania więzi rodzinnych Odbiorcy: rodziny z dziećmi w wieku 7 – 12 lat Terminy: wybrane soboty od marca do czerwca 2021 r. o godz. 11:00; pierwsze spotkanie 6 marca. Czas trwania: ok. 80 minut

Miejsce: ZOOM; link do zajęć przesyłany jest na adres mailowy podany w formularzu zgłoszeniowym na dzień przed zajęciami

Zapisy: poprzez formularz zgłoszeniowy, wypełniony formularz należy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Udział w zajęciach jest możliwy po otrzymaniu mailowego potwierdzenia od Organizatora; decyduje kolejność zgłoszeń. Zajęcia są bezpłatne.

Więcej informacji: https://bramapoznania.pl/domowa-eksperymentownia-online?fbclid=IwAR18Rh0B4pYQyh-EEYeYuvDpLg0nDjUze4UaSusi-mj34jAB-8gjYTw1cxE

 

Uczniowie naszej szkoły przy pomocy aplikacji wcielili się w agentów specjalnych. Przechodzili przez labirynt utrzymując pozycję pompki. To nie tylko ćwiczenie wzmacniające ale również świetna zabawa. Spróbujcie sami, nie jest to takie proste 😉

Jak to miło gdy można przy pomocy drobnych gestów , upominków i życzeń przekazać sobie dobre emocje. Tak właśnie było w naszej klasie z okazji zbliżających się ,,Walentynek’’.
Uczniowie w tym dniu przyszli ubrani w czerwone barwy, każdy słał miłe słowo do wybranego kolegi/ wybranej koleżanki, na koniec wszyscy pałaszowali pyszne gofry

Galeria 

.

Uczniowie klasy 5a wzięli udział w wymianie wirtualnych kartek walentynkowych z uczniami szkół podstawowych z całego kraju. Zaprojektowali swoją kartkę i rozesłali ja za pomocą Messengera do uczniów z innych szkół.

Galeria kartek otrzymanych z innych szkół 

Dnia 10 lutego 2021 roku klasa 1a hucznie świętowała karnawał.

Tego dnia odbył się tradycyjny balik przebierańców. Nie zabrakło zabaw przy muzyce i konkursów oraz słodkiego poczęstunku.

Szczególną atrakcję był pokaz tańca Michaela Jacksona w wykonaniu Jasia Muszyńskiego.

Galeria 

 

 

VI edycja:   DBAM O ŚRODOWISKO               

   Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu zaprasza do udziału w Konkursie „Nasz pomysł na ochronę środowiska” VI edycja – Dbam o środowisko.

   Celem Konkursu „Nasz pomysł na ochronę środowiska” jest edukacja i podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, zarówno poprzez promowanie pozytywnych zachowań w zakresie ochrony środowiska i przyrody, jak i zwracanie uwagi na zagrożenia dla tych wspólnych dóbr występujące w otaczającym nas świecie.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Przedmiotem VI edycji Konkursu jest przygotowanie i zrealizowanie przez trzyosobowy zespół uczniów pochodzących z jednej szkoły kalendarza na rok 2022 propagującego zachowania proekologiczne przyczyniające się do ochrony środowiska na terenie województwa wielkopolskiego.

Link z informacjami o konkursie poniżej:

https://www.umww.pl/konkurs-nasz-pomysl-na-ochrone-srodowiska-vi-edycja

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) to ogólnoświatowe święto obchodzone co roku w lutym w ponad 160 państwach. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI) współtworzone przez Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.  Głównym partnerem akcji jest Fundacja Orange.

Dzień Bezpiecznego Internetu ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Zachęcamy uczniów i rodziców do udziału w konferencji z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu – WTOREK 17:00, webinarach oraz zapoznania się z materiałami przygotowanymi specjalnie dla dzieci, młodzieży i rodziców.

Webinar z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 2021

Dnia 3 lutego, po raz pierwszy w murach naszej szkoły, uczniowie klasy I c uczestniczyli w baliku karnawałowym. Wspólnymi siłami pierwszoklasiści przygotowali dekorację sali oraz stołów. Tańcom i zabawom integracyjnym towarzyszył blask lampy dyskotekowej :). Następnie klasa szkolna zamieniła się w salę kinową, gdzie uczniowie obejrzeli film animowany "W głowie się nie mieści".  O słodki i słony poczęstunek zadbali niezastąpieni Rodzice, którym z całego serca dziękujemy!
 
 
W dniu 5.02 odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy klasy IIIB. 🎊🎈 Było to niezwykłe wydarzenie, dostarczające dzieciom wielu pozytywnych przeżyć i radości. Uczestniczyliśmy wspólnie w warsztatach kulinarnych przygotowując pyszne koktajle owocowe i tosty. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach oraz tańcach. Radosne chwile uwiecznili na zdjęciach w fotobudkach, które sami wcześniej stworzyli 🎉📸 Dziękujemy dzieciom oraz rodzicom za zaangażowanie w przygotowaniu pięknych kostiumów.