15.10.2019 r w klasie 8 odbyła się spotkanie z adwokatem panem Przemysławem Szmidtem z Okręgowej Rady Adwokackiej z Poznania.
Pan adwokat Przemysław Szmidt wtajemniczył uczniów klasy 8 w tajniki zawodów prawniczych tj. radcy prawnego, adwokata, prokuratora i sędziego. Każda z tych profesji wyróżnia się nie tylko zakresem obowiązków, ale także strojem.
Studia prawnicze są jednymi z najbardziej wymagających studiów. Najpierw należy ukończyć kierunek prawa na jednej z wybranych specjalizacji, a następnie zdać aplikację adwokacką i zostać wpisanym na listę adwokatów działających w kraju. Wówczas uzyskuje się prawa do wykonywania zawodu.
Ważnym elementem spotkania okazało się również zwrócenie uwagi na stosowność ubioru i języka, którym powinien posługiwać się każdy, kto znajduje się w przestrzeni sądu.
Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Adwokat w szkole”.
Kolejne spotkanie już za miesiąc.