W ramach doradztwa zawodowego uczniów klasy VIII odwiedził Pan mgr inż. Robert Mizerka. Uczniowie zapoznali się z zawodem przetwórca tworzyw sztucznych, narzędziowiec form wtryskowych oraz operator maszyn i urządzeń. Pan Robert Mizerka opowiedział uczniom na czym polegają ww zawody. Przedstawił filmy ze swojej firmy, na których dokładnie widać pracę każdej osoby wykształconej w tym kierunku.  Uczniowie mogli się też zapoznać z różnymi tworzywami sztucznymi , które są wytwarzane w Zakładzie Pana Mizerki. Młodzież otrzymała w prezencie opaskę na rękę nasączoną olejkiem eukaliptusowym na katar. Każdy dowiedział się jakie cechy powinien posiadać gdyby chciał wybrać szkołę branżową czy też technikum i uzyskać tytuł przetwórcy tworzyw sztucznych. Sumienność, obowiązkowość, dokładność i kreatywność – to cechy potrzebne, żeby zostać dobrym pracownikiem, Dziękujemy bardzo Panu Rafałowi Mizerce za cenne rady, wskazówki i poświęcony czas.

Pedagog szkolny:
Grażyna Leciej