Rozpoczął się kolejny sezon z projektem ESA w naszej szkole.  Edukacja Sieć Antysmogowa, to projekt długoterminowy, którego celem jest propagowanie wiedzy na temat znaczenia  czystego powietrza w życiu każdego z nas. Jednakże najważniejszym celem jest edukacja społeczności szkolnej oraz ich rodziców poprzez różnego rodzaju narzędzia dydaktyczne, do których należą między innymi: pogadanki, filmy, doświadczenia,
ze szczególnym uwzględnieniem problematyki dotyczącej smogu, a  zwłaszcza tego, w jaki sposób powstaje, jaki ma wpływ na nasze samopoczucie, czy na nasze zdrowie. W czasie trwania projektu młodzi uczestnicy dowiadują się, jakie można, a nawet należy wdrożyć działania w celu wyeliminowania smogu z naszego życia, jakie należy podjąć kroki, które pozwolą na zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska smogiem w swojej okolicy. 

W tym celu zostały przeprowadzone zajęcia pozalekcyjne, w czasie których uczniowie młodszej społeczności szkolnej wzięli udział w warsztatach na temat tego zjawiska. Zapoznali się z problemem, który został im przekazany poprzez dostarczone przez koordynatorów projektu filmy edukacyjne, została przeprowadzona lekcja wyjaśniająca podstawowe zagadnienia dotyczące tematu. Na podstawie zdobytych informacji uczniowie wykonali postery, które związane były z tym zagadnieniem.