7 marca w sobotnie przedpołudnie Michał Pisanko uczeń kl.8,  uczestniczył w etapie finałowym  wojewódzkiego ,  który odbył się w Collegium Biologicum UAM na Morasku.   Michał znalazł się w gronie 10 najlepszych spośród 390 uczestników etapu międzyszkolnego ! Tego dnia uczniowie zmierzyli się z rozwiązaniem testu konkursowego o charakterze interdyscyplinarnym – zadaniami  z chemii, biologii, geografii i fizyki. Finaliści wraz z opiekunami uczestniczyli także  w pasjonującym wykładzie o  konformizmie wśród ptaków, poprowadzonym przez pracownika UAM.

Michał otrzymał w nagrodę  dyplom, ciekawą książkę oraz udział w zajęciach prowadzonych przez pracowników naukowych Wydziału Biologii UAM .

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Nowaka w Dąbrówce. Konkurs został objęty patronatem Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu  i Dziekana Wydziału Biologii UAM . Ma celu propagowanie wiedzy z zakresu wielu dziedzin szeroko rozumianej science.

Michałowi serdecznie gratulujemy!