Szanowni Państwo!

 

W związku z otrzymaną w dniu  dzisiejszym informacją , że pozytywny wynik testu potwierdził zakażenie u jednego z pracowników Szkoły Podstawowej w Dąbrowie, po konsultacji z pracownikami Sanepidu i przedstawieniu okoliczności sprawy, zgodnie z decyzją tej instytucji informuję wszystkich członków społeczności szkolnej o jej konsekwencjach.

Od jutra, tj. od 22 października 2020 r.  do 29 października 2020 r. (czwartek) uczniowie wszystkich klas oraz nauczyciele przechodzą na nauczanie zdalne, zgodnie z obowiązującym planem lekcji.

Wszyscy  uczniowie, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej w Dąbrowie mają ustanowiony nadzór epidemiczny. Taki nadzór przeprowadzany jest na wszelki wypadek np. w sytuacji, gdy ktoś pracował w budynku, w którym przebywał nosiciel  koronawirusa, ale nie miał bezpośredniego kontaktu z nosicielem lub osobą chorą.

Najlepszym wyjściem jest wtedy praca zdalna, maksymalne ograniczenie kontaktów z innymi osobami i wyjść z domu. Dwa razy dziennie należy mierzyć sobie temperaturę i uważnie kontrolować swój stan zdrowia.

O zaistniałych wydarzeniach poinformowano również organ prowadzący, czyli Wójta  Gminy Dopiewo