15 października 2020 roku, na trzeciej i czwartej i piątej przerwie, cała społeczność naszej szkoły, z wielką przyjemnością włączyła się po raz pierwszy do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwach.

W tym dniu uczniowie wychodzili na przerwę i czytali swoje ulubione książki. Została też stworzona „Strefa czytania” dla najmłodszych uczniów, którym w tym dniu czytali zaproszeni goście.

Uczniowie pokazali, że czytać można wszędzie i o każdej porze. Zaszczyciła nas swoją obecnością szanowna Dyrekcja i pracownicy administracyjni. Łącznie w akcji bicia rekordu czytania na przerwie wzięło udział 365 osób.

Akcja rozbudziła zainteresowanie czytelnicze wśród uczniów i potwierdziła, że książki są bardzo ważne w naszym życiu. Warto tu przytoczyć myśl Cycerona „ Książka, to najlepszy przyjaciel człowieka a biblioteka to świątynia jego myśli”

Zobacz całą galerię >>>