Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) to ogólnoświatowe święto obchodzone co roku w lutym w ponad 160 państwach. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI) współtworzone przez Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.  Głównym partnerem akcji jest Fundacja Orange.

Dzień Bezpiecznego Internetu ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Zachęcamy uczniów i rodziców do udziału w konferencji z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu – WTOREK 17:00, webinarach oraz zapoznania się z materiałami przygotowanymi specjalnie dla dzieci, młodzieży i rodziców.

Webinar z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 2021