Uczniowie wrócili do szkoły po bardzo długim okresie izolacji. To był dla nas wszystkich trudny czas, szczególnie dla Was kochani uczniowie. Chcielibyśmy, abyście znowu poczuli się bezpieczni, radośni i zadowoleni. Pamiętajcie, ze wracacie do spokojnej i przyjaznej placówki. Bądźmy dla siebie wszyscy dobrzy i odbudowujmy nasze relacje. Nauczmy się być ze sobą na nowo. Stopniowo i powoli pomóżmy sobie wzajemnie, uśmiechając się do siebie. Dyrekcja, nauczyciele i obsługa w szkole Astrid Lindgren w Dąbrowie serdecznie przywitała po dłuższej nieobecności swoich uczniów skróconymi lekcjami, wydłużonymi przerwami, które mogli spędzić aktywnie, dzięki prowadzonym przez nauczycieli wychowania fizycznego animacjom lub pogadać ze sobą.

Odbywały się lekcje na świeżym powietrzu. Szkoła była wewnątrz przystrojona na przyjście naszej młodzieży. Każdy uczeń mógł zabrać ze sobą miłe słowo na dobry dzień. Uczniowie mogli też robić sobie zdjęcia w wiosennej fotobudce i cieszyć się każdą wspólną chwilą – a wszystko po to, aby się nie stresować powrotem do szkoły, tylko odnaleźć swoje miejsca, które na nich tak długo czekały.