Podczas jednych z ostatnich zajęć dzieci zainteresowały się zagadnieniem erupcji wulkanu, a także tym, co to są wulkany, jak powstają i dlaczego wybuchają. W czasie zajęć uczniowie klas VII  dowiedzieli się ciekawych informacji na temat wulkanów, miejsc i przyczyn ich powstawania, kiedy wybuchają i co się z nich wydobywa. Zainspirowani zajęciami, postanowiliśmy zrobić nasz własny wulkan. Zaczęliśmy od zrobienia stożka oklejonego papierem. Następnie przygotowaliśmy: ocet, sodę, czerwoną farbę oraz płyn do mycia naczyń. Do wybuchu doszło, kiedy do mieszanki octu, wody i płynu dosypaliśmy sodę. Przez krater zaczęła wydobywać się lawa, która zalała niemalże cały stół. Zobaczyliśmy, że ocet w połączeniu z sodą wytworzył bąbelki, czyli naszą lawę. Uczniowie klas VII byli pod ogromnym wrażeniem eksperymentu. Tego typu zabawa jest najlepszym sposobem rozwijania aktywności własnej dziecka, zdobywania wiedzy i rozbudzenia ciekawości otaczającym światem. Uczy prowadzenia obserwacji i wyciągania wniosków z doświadczeń i eksperymentów.