W ramach Tygodnia Wolontariatu i zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Szkolne Koło Wolontariatu zaangażowało się w wiele akcji.

Dla podopiecznego hospicjum domowego przygotowali świąteczną paczkę. Wszyscy uczniowie mogli  włączyć się w przygotowanie paczki świątecznej, pełnej słodyczy, ciastek i bakalii dla dzieci z poznańskiego Domu Dziecka.

Udało nam się również uzbierać całą sumę na opłacenie roku nauki dla Landriny z Madagaskaru, którą wspieramy w ramach: „Adopcji serca”. W akcję w sposób szczególny włączyły się nasze najmłodsze wolontariuszki z klasy 3c, które przeznaczyły na w/w cel cały dochód z rozprowadzania wśród swoich rówieśników samodzielnie wykonanych bransoletek.

Wsparcia udzieliliśmy również 10 letniemu Kacperkowi dla którego przeznaczony był dochód z rozprowadzanych cegiełek.

Wolontariusze z klas 8 brali udział w szkoleniu oraz warsztatach malowania motyli, prowadzonych przez wolontariusza Motylego Wolontariatu działającego przy poznańskim Hospicjum Palium.

Wszystkim , którzy włączyli się i wsparli nasze akcje bardzo dziękujemy. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli zrobić jeszcze dużo dobrego. Bo wszystkie działania sprawiły nam radość  i dały dużo satysfakcji.