27 grudnia 1918 roku, 103 lata temu, zaraz po Bożym Narodzeniu wybuchło Powstanie Wielkopolskie.

Nasi przodkowie odnieśli wówczas militarne i polityczne zwycięstwo. Zostało ono zbudowane na fundamencie pracy organicznej oraz sile polskiej tradycji i kultury.

W tym roku po raz pierwszy obchodzić będziemy Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego 1918-1919, o które również społeczność naszej szkoły zabiegała. Święto to będzie obchodzone w całym kraju.

Pamiętajmy o naszych przodkach, dla których wolności, wspólnota, Ojczyzna były warte wielkich poświęceń.

Oddajmy cześć Powstańcom Wielkopolskim. Niech dzieci i młodzież dadzą przykład dorosłym. Zachęćmy je do wywieszenia w domu flagi państwowej lub stosownego przyozdobienia okna, dla upamiętnienia naszej wielkopolskiej, zwycięskiej walki o wolność i niepodległość.