Dzięki staraniom Dyrekcji szkoły  już na poczatku roku szkolnego  2021/22 nawiązaliśmy  współpracę ze szkołą podstawową z Niemiec z gminy partnerskiej Dallgow - Döberitz ( Brandenburgia ). Jeśli sytuacja pandemiczna pozwoli, będziemy wspólnie organizować wymianę uczniów klas 5, aby lepiej się poznać, móc praktycznie wykorzystać znajomość języka angielskiego i niemieckiego. Do tego momentu szkoły niemiecka i polska ustaliły rozpoczęcie korespondencji listownej  między uczniami oraz wymianę prac plastycznych.
           Prezentujemy zdjęcia z wystawy prac uczniów klasy 5 i 6 szkoły partnerskiej.
Podziwiać możemy grafiki ukazujące różne techniki tworzenia struktur,  monogramy  zaprojektowane w tzw.technice tempra oraz pierwsze projekty dotyczące twarzy.
           Nasza szkoła przekazała piękne prace -  portrety  Astrid Lindgren oraz najbardziej znanej bohaterki jej książek , Pippi Langstrumpf.