W związku z atakiem wojsk rosyjskich na Ukrainę, 4 marca 2022 roku w naszej szkole został zorganizowany Dzień Solidarności z Ukrainą. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły ubrali się w barwy niebiesko – żółte, przyczepili kotyliony bądź przypinki w kolorach flagi naszego sąsiada. Celem akcji było przekazanie wsparcia narodowi ukraińskiemu oraz wyrażenie sprzeciwu wobec wojny. Wychowawcy przeprowadzili rozmowy z uczniami. Były one potrzebne dzieciom, ponieważ od kilku ostatnich dni towarzyszą im niewyobrażalnie trudne, nieznane dotąd odczucia i emocje. Pogadanki dostarczyły również rzetelnej, dostosowanej do wieku i możliwości dziecka, informacji o aktualnej sytuacji związanej z wydarzeniami w Ukrainie.