Dziś Prima Aprilis! Ale ten post to nie żart... tak było naprawdę! W naszej szkole uczniowie już wczoraj, 31 marca mogli poczuć nadzwyczaj swobodną, lekką i zarazem żartobliwą atmosferę. To wszystko za sprawą wiosennej akcji "Dzień Bez Plecaka", która miała na celu nie tylko dobrą zabawę, ale niosła też za sobą przesłanie profilaktyczne zachęcające do odciążenia uczniowskich kręgosłupów! Kreatywnością i pomysłowością mógł wykazać się każdy - świetnie bawili się przy tym zarówno młodsi, jak i klasy starsze. Fantazja młodzieży nie miała granic - na szkolne korytarze wyjechały w czwartek przeróżnej wielkości i koloru walizki lotnicze, kosze na kółkach, wózki dziecięce, wózki dla lalek, a nawet wózki sklepowe! Naszej uwadze nie umknęła również riksza rowerowa przejeżdżająca wąskim łącznikiem. Nie zabrakło też wielkogabarytowych bagaży, takich jak taczki, kosze i worki, suszarka na pranie z książkami i przyborami poprzypinanymi na klamerki, transporter dla kota czy mikrofalówka! Pomimo tego, że przerwy okazały się wczoraj jeszcze bardziej gwarne, a wnętrze szkoły zatłoczone bardziej niż zwykle, to każdy podchodził do tego z dystansem i humorem. Dzieciom dzień ten sprawił ogromną frajdę, a niektóre z nich dopytywały wręcz, czy może być tak częściej (oby nie na co dzień!) :)  Najlepsze pomysły i nietuzinkowe rozwiązania na noszenie książek, zeszytów i szkolnych przyborów zostaną ogłoszone w poniedziałkowym rankingu pt. "Masz na słodkie smaka? Zgarnij batonik za brak plecaka! - TOP 10 kreatywnych pomysłów". Wszystkim, którzy włączyli się do zabawy gratulujemy kreatywności, poczucia humoru... a niektórym to i szczególnej SIŁY! ;) Mamy też nadzieję, że akcja "Dzień Bez Plecaka" już na stałe zagości w kalendarzu naszych szkolnych wydarzeń. Organizatorem D.B.P. była p. Katarzyna Kostaniak. A efekty akcji? - oceńcie sami, zaglądając do fotorelacji!

GALERIA