W naszej szkole od poniedziałku 14 marca do piątku 18 marca obchodziliśmy

TYDZIEŃ MATEMATYKI,

w ramach którego na każdy dzień przygotowane zostały następujące konkursy, zabawy i quizy:

 

W poniedziałek szukaliśmy Mistrza liczby Pi, którym została
Nina Dołkowska. Zapamiętała ona największą ilość cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi 3,… Również w poniedziałek odbył Quiz - wiedzy o liczbie Pi, w którym wziął udział jedyny odważny Krzysztof Latosik.

 

We wtorek w ramach przygotowań do Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny dla klas 4-8 przygotowane były zadania ukryte pod QR-kodami, natomiast uczniowie klas 1-3 zagrali w BINGO matematyczne, w którym trzeba było rozwiązać w pamięci krótkie zadania tekstowe i znaleźć wyniki na karcie do bingo.

W środę  odkryliśmy Mistrza SUDOKU Amelię Duszyńską.

W czwartek przeprowadzona została XXXI Edycja Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny oraz konkurs MOSTY.

W piątek na zakończenie tygodnia i zmagań matematycznych naszych uczniów odbył się Mecz matematyczny między klasami w dwóch kategoriach: klas 4-5, gdzie wygrała klasa 5a reprezentowana w składzie Zuzanna Karwańska i Jakub Eleryk oraz klas 6-8, gdzie pierwsze miejsce zdobyła klasa 7a reprezentowana  przez Amelię Księżopolską i Leon Tuszyńskiego.

 

Wszystkim GRATULUJEMY i dziękujemy za zabawę 😊