Zapraszamy do świętowania Andrzejek 2020 ... niestety jak większość świąt w tym roku online. 

FILM RYSUNKOWY

ZAGADKI

ZABAWY

Zapraszamy do obejrzenia bajki o przygodach misia pluszowego.

BAJKA

13 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Niewidomych. Święto zostało ustanowione w 1946 roku. Jest to data upamiętniająca rocznicę urodzin Valentina Haüya, który był założycielem pierwszej szkoły dla niewidomych w Paryżu.
Pewnie nie raz spotkaliście osobę niewidomą w sklepie lub na ulicy. W takiej sytuacji często zastanawiamy się, jak udzielić jej wsparcia. Mamy nadzieję, że poniższy film dostarczy Wam praktycznych wskazówek.
 

W poniższym linku znajdziecie kilka informacji na temat jeża oraz zadanka do wykonania dotyczące tych przemiłych, ale kłujących zwierzątek. 

DZIEŃ JEŻA

Czy wiecie jak pracuje Wasze ciało podczas wykonywania ćwiczeń? Możecie się o tym przekonać, wykonując quiz sprawnościowy.
Quiz zawiera 13 pytań, przy czym każdemu towarzyszą 3 możliwe odpowiedzi do wyboru.
Co ważne – test nie tylko pobudzi Waszą ciekawość, ale zaangażuje całe ciało. W jaki sposób? Sprawdźcie to sami, podejmując wyzwanie.
 

Polecamy założenie stroju sportowego, ponieważ quiz wymaga wykonania ćwiczeń.

Powodzenia! :)

Źródło: kinder. Joy of moving

Zapraszamy do obejrzenia poniższego filmu

FILM

Marchwian, Ula, Grzegorz oraz Młodzi szefowie kuchni tłumaczą uczniom najważniejsze zagadnienia dotyczące piramidy zdrowego żywienia.

Zachęcamy do obejrzenia poniższych filmów :)

 

snw-e1550154352730.jpg
Film edukacyjny pt.: „Dlaczego jedzenie jest ważne?”
Film edukacyjny pt.: „Skąd się bierze jedzenie?”
Film edukacyjny pt.: „Dlaczego powinniśmy wybierać wodę i dużo się ruszać?”

Dzisiejsza propozycja ćwiczeń korekcyjnych:

  •  „Pływanie żabką”- leżenie przodem, nogi wyprostowane i złączone. Na sygnał dzieci unoszą ręce i głowę nad podłogę, wykonują rękoma ruchy jak przy pływaniu żabką: energicznie wyciągają ręce jak najdalej w przód, następnie przenoszą w bok i uginając ręce ściągają je w „skrzydełka”.

  •  „Popatrz przez obręcz” – leżenie przodem nogami wyprostowanymi i złączonymi, w dłoniach obręcze (może być lornetka z papieru :)) Na hasło dzieci unoszą ręce z obręczą nad podłogę i patrzą przez nie. Na hasło „odpocznij” dzieci kładą obręcze na podłodze.

  •  „Rybki w stawie” – leżenie przodem na kocykach z nogami wyprostowanymi i złączonymi, ręce ugięte w łokciach i oparte o podłogę, palce rąk skierowane do środka. Na hasło dzieci odpychają się dłońmi od podłogi i ślizgają się po podłodze.

  •  „Kwiatek rośnie” – siad skrzyżny, tułów pochylony do przodu, dłonie na podłodze. Na hasło „kwiatek rośnie” dzieci powoli prostują tułów i wyciągają ręce w górę jak najwyżej. Na hasło „kwiatek więdnie” dzieci powoli wracają do pozycji wyjściowej.

  •  „Zdmuchnij świeczkę” – siad skrzyżny z rękami ułożonymi w „skrzydełka”, dłonie zaciśnięte w pięści a jeden palec wyprostowany i skierowany do góry jest „zapaloną świeczką”. Na sygnał dzieci obracają głowę w lewo i „zdmuchują” lewą „świeczkę”. następnie skręcają głowę w prawo i zdmuchują prawą „świeczkę”. Na hasło „zapal świeczkę” dzieci prostują po jednym palcu każdej dłoni.

  •  „Koziołek bodzie” – klęk podparty. Na sygnał „Koziołek bodzie” dzieci opuszczają nisko głowę, a następnie odrzucają ją w górę wyciągając jednocześnie w przód – naśladują bodącego koziołka. Na hasło „koziołek odpoczywa” dzieci wracają do pozycji wyjściowej

Zapraszamy do obejrzenia filmu o "Plastusiowym pamiętniku". 

FILM

 

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją przedstawiającą Polskie pieśni i piosenki patriotyczne. 

Piosenki i pieśni patriotyczne 

Przepis na SLIME, czyli znanego wśród dzieci "gluta" 🙂
* miseczka / kubek
* łyżka
* 5 łyżek przezroczystego kleju biurowego (np. Astra)
* 1 łyżka płynu do prania (np. Persil)  - aktywator
 
Dodatkowo:
* pianka do golenia sprawi że slime będzie puszysty
* brokat doda magicznego błysku
* barwniki spożywcze dodadzą koloru
 
Do miseczki wlewamy klej i odrobinę aktywatora i mieszamy energicznie.  Gdy masa zaczyna odchodzić od ścianek naczynia można ją wyjąć i ubrać rękoma, aż przestanie być lepka.
Jeśli zbyt mocno się klei to należy dodać więcej aktywatora.  Jeśli masa jest zbyt twarda, dodajemy więcej kleju.
Masa po kilku minutach wyrabiania powinna dać się uformować w kulę 🙂
Powodzenia!