28 marca odbyła się nieoficjalna, robocza wizyta w prywatnym domu w Spandau/Berlin.

Pan Norbert Huebner, emerytowany dyrektor szkoły podstawowej wraz z małżonką Marlies Huebner zaprosili panią Dyrektor Elżbietę Zapłatę-Szwedziak wraz z małżonkiem oraz panią Danutę Lisowską do złożenia wizyty. Podczas kilkugodzinnego spotkania, które miało serdeczny przebieg, rozmawialiśmy o pierwszych spotkaniach szkół noszących imię Astrid Lindgren. Szkoła podstawowa w Spandau, w 1966 r. jako pierwsza szkoła w Niemczech uzyskała zgodę Astrid Lindgren i tym samym przyjęła jej nazwisko jako patronki szkoły. Ceremonia nadania szkole imienia tak zaszczytnej patronki odbyła się z udziałem Astrid Lindgren, która jeszcze kilkakrotnie  odwiedziła Berlin-Spandau.

Do chwili obecnej w samych Niemczech mamy około 200 szkół imienia Astrid Lindgren. Pan Norbert Huebner chwalił szkołę w Dąbrowie za wspaniałą organizację XIX międzynarodowego zlotu szkół naszej wspólnej patronki. Większość zagranicznych przedstawicieli szkół przybyła do Polski po raz pierwszy i była pod dużym wrażeniem naszego miasta, jego zabytków, a przede wszystkim gościnności gospodarzy. Dyrektorzy i nauczyciele zachwycali się pięknymi, kolorowymi  pokazami tańców najmłodszych klas oraz interesowali się codzienną pracą szkoły w Dąbrowie, która jako pierwsza szkoła w Polsce włączyła się w coroczne zloty szkół imienia Astrid Lindgren.
www.lindgrenschule.de