1 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2022/2023. Podczas uroczystego apelu, odbyło się ślubowanie i pasowanie na ucznia klas pierwszych. W uroczystościach wzięli udział rodzice oraz uczniowie  klas III. Najpierw odśpiewano hymn państwowy, a Pani Dyrektor, Elżbieta Zapłata-Szwedziak powitała wszystkich zebranych. Następnie trzecioklasiści przedstawili część artystyczną, na którą składały się wiersze, piosenki oraz wesoły taniec. Po prezentacji umiejętności i wiadomości, pierwszoklasiści w podniosłej atmosferze przed pocztem sztandarowym ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, oraz swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania, Pani Dyrektor kolorowym ołówkiem dokonała symbolicznego aktu pasowania na ucznia, a wychowawczynie poszczególnych klas wręczyły uczniom pamiątkowe dyplomy. Uroczysty moment zakończyły pamiątkowe zdjęcia. Po burzy oklasków pierwszoklasiści wrócili do klasy, gdzie czekały na nich drobne upominki.