Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, (w czwartek 15.12 klasy 1a, 1b i 1c, a w poniedziałek 19.12 klasy 2a, 2c i 3c) wraz z wychowawcami i ich pomocnikami wybrały się do “Zaczarowanego Lasu” w Kobylnikach. Miejsce to, dzięki swemu świątecznemu wystrojowi i atmosferze pachnącej choinką pozwoliło nam przenieść się do prawdziwej krainy Świętego Mikołaja! A dzieci… uwijały się niczym elfy przy starannym ozdabianiu bombek w ramach warsztatów z rękodzieła. Po krótkiej, tematycznej pogadance na temat produkcji bombek dowiedzieliśmy się między innymi z czego są one wyrabiane, jak nazywa się osoba wykonująca zawód dmuchania bombek oraz jakie są ich rodzaje, kolory oraz co służy do ich ozdabiania. Uczniowie mieli okazję zmierzyć się z nie lada wyzwaniem, jakim było malowanie okrągłej, szklanej bombki. Dziewczynki jak i chłopcy wykazywali się ciekawymi pomysłami, stosując różne techniki i wzory. Na szklanych bombkach pojawiły się - obsypane później kolorowym brokatem śnieżynki, choinki, prezenty, a nawet bałwanki! Na koniec pierwszoklasiści mogli spakować swoje ozdoby do własnoręcznie wykonanych “reniferowych” toreb. W “Zaczarowanym Lesie” nie zabrakło również czasu i miejsca na małpie figle, wyszukane trampolinowe akrobacje, podskoki, zjazdy na zjeżdżalniach, czy bitwy w basenach z piłeczkami! W Sali Zabaw nasi uczniowie bawili się w najlepsze. W drodze powrotnej większość z nich pytała, kiedy pojedziemy tam następnym razem ;)