W dzniu 13 stycznia 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 80 w Poznaniu odbył się Międzyszkolny Drużynowy Konkurs Wiedzy o Poznaniu dla uczniów klas II. Wzięło w nim udział 11 szkół z Poznania i okolic. Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie klasy 2 A w składzie
Leon Kowalonek, Franiciszek Obst i Łukasz Walkowiak.
Celem Konkursu było poszerzenie wiedzy o Poznaniu oraz rozwijanie umiejętnoości wspołpracy w grupie i pozytywnej rywalizacji.
Każda drużyna odpowiadała na wylosowane pytania, rozwiazywała zadania, w tym zadania zwiazane z mapą, rozpoznawała ważne miejsca Poznania oraz wykazywała się znajomością i umiejetnością posługiwania się gwarą poznańską.
Ogłoszenie wyników odbyło się tego samego dnia. Wszystkie uczestniczące w konkursie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.
GRATULUJEMY  WYRÓŻNIENIA!!!!!