Z okazji zbliżającej się wiosny, w czwartek 16.03 odbyły się przesłuchania do V edycji szkolnego konkursu recytatorskiego "Łamańce Językowe". Komisja, w skład której wchodziła p. Katarzyna Kostaniak, p. Elżbieta Kisiel oraz p. Anna Szwedziak oceniała zdolności oratorskie uczniów w dwóch kategoriach: kl. I-III oraz IV-VIII. Pod uwagę brana była nie tylko wyuczona treść wiersza, nienaganna dykcja, właściwa intonacja ale także wrażenia artystyczne - ubiór, czy dodatkowe rekwizyty. Konkurs ten w naszej szkole cieszy się popularnością - brali w nim bowiem udział uczniowie, którzy recytowali nie pierwszy raz, zajmując w latach ubiegłych miejsca na podium!

Po burzliwych obradach jury konkursu dokonało werdyktu:

kl. I-III:

miejsce I - Maria Jaśniewicz IIa

miejsce II (ex aequo) - Leon Kowalonek IIa, Oskar Dziedzic IIIa

miejsce III (ex aequo) - Marta Bendlewska IIc, Leon Małecki Ia

kl. IV-VIII:

miejsce I - Paweł Jaśniewicz IVc

miejsce II - Julia Liput IVc

WYRÓŻNIENIE - Grzegorz Jóźwiak VIIIb

Finaliści, którzy zdobyli powyższe miejsca prezentowali swoje wiersze deklamując je poprzez szkolny radiowęzeł z okazji obchodów I Dnia Wiosny.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów krasomówczych! :)