Bo w teatrze... magiczne jest to na co patrzę... Tak to prawda, teatr oraz różnego rodzaju widowiska teatralne przenoszą nas do innego, magicznego świata.
Międzynarodowy Dzień Teatru to święto ustanowione z inicjatywy Międzynarodowego Instytutu Teatralnego w 1961 r. dla upamiętnienia otwarcia w Paryżu (27 marca 1957 r.) Teatru Narodów - festiwalu, na którym spotkały się zespoły z obu stron żelaznej kurtyny.

W dniu 24 marca, z  okazji Międzynarodowego Dnia Teatry, w naszej szkole odbyły się zajęcia teatralne, w których uczestniczyły klasy 1 B, 2 B, 3 A i 3 C.

Zajęcia te zapoznały uczniów z podstawowymi zagadnieniami teatralnymi, takimi jak: aktor, scena, widownia, kurtyna, przedstawienie. Zapoznały się również z historią teatru oraz różnymi formami przedstawień teatralnych z uwzględnieniem teatru Kamishibai.

Teatrzyk kamishibai to teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji. Ta technika opowiadania-czytania wywodzi się z Japonii. Polega to na tym, iż kartonowe plansze z obrazkami i tekstem wkładamy do drewnianej skrzynki, a następnie przesuwamy te plansze z obrazkami, opowiadając bajkę.
Na zakończenie uczniowie  z dużym zainteresowaniem wysłuchali bajki "Noc w bibliotece" z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai.