W dniu 14 kwietnia uczniowie klas: 2b,3a i 3b wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce krajoznawczo - turystycznej do miejscowości Jeziory - siedziby Wielkopolskiego Parku Narodowego. Uczniowie mieli zajęcia w „Leśnej szkole”, w której na ścieżce dydaktycznej wykonali liczne zadania: rozpoznawali zwierzęta, szukanie ich tropy, wspinanali się na ,,drzewa'', wchodzili w rolę nocnych łowców- nietoperzy a także składali puzzle z fotografiami chronionych gatunków.

Kolejnym punktem wycieczki było przejście nad piękne Jezioro Góreckie i podziwianie krajobrazu.

W budynku muzeum uczniowie wykonali ptaki z plastikowych butelek oraz wypełniali karty pracy, samodzielnie szukając odpowiedzi ,,ukrytych'' w 4 salach.

Wycieczka była bardzo ciekawa, uczniowie chętnie odpowiadali na pytania zadawane przez pracowników Wielkopolskiego Parku Narodowego, ochoczo podejmowali wyzwania: indywidualnie, w parach czy też zespołowo.

Ten wyjazd pozostawił niesamowite wrażenia, wspomnienia oraz wiedzę. Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do szkoły.