Jesteśmy zaszczyceni obecnością dzisiejszych gości. W oficjalnej części uroczystości uczestniczyli: pan wójt Paweł Przepióra, przedstawicielki Wielkopolskiego Kuratora Oświaty – wizytator pani Sylwia Adamkiewicz i wizytator pani Lidia Kałwińska, byli dyrektorzy szkoły: pan Tomasz Kąkolewski, byli pracownicy szkoły: pani Maria Płotkowiak – bibliotekarka, pani Hanna Dorna – sekretarka, która pełniła swoją funkcję, za urzędowania pięciu dyrektorów oraz radny i sołtys Dąbrowy pan Krzysztof Dorna, radny pan Przemysław Miler, przewodnicząca Rady Rodziców pani Zdzisława Nowicka i proboszcz parafii w Skórzewie ojciec Dariusz Laskowski.

Podczas uroczystości wystąpili uczniowie, którzy zaprezentowali krótkie, humorystyczne przedstawienie ukazujące sylwetki kilku dyrektorów szkoły, w tym obecnej pani dyrektor. Imprezę urozmaicił występ absolwenta szkoły Maksymiliana Królikowskiego, który zaprezentował utwór włoskiego kompozytora L. Einaudiego pt. „Experience”.

Dziękujemy za obecność rodziców, uczniów, naszych pracowników oraz drogich absolwentów. Dziękujemy za wszystkie życzenia.

Po uroczystej części oficjalnej odbył się okolicznościowy festyn na terenie boiska szkolnego. Atrakcyjny i urozmaicony program imprezy zadowolił każdego gościa.

Podczas imprezy podziwialiśmy występy uczniów i absolwentów. Były konkursy z nagrodami, konkurencje sportowe i intelektualne.

Na głównym planie górowały ogromne dmuchane zamki, które nieustannie cieszyły naszych uczniów i gości. W budynku szkoły została otwarta sala pamiątek z minionych lat szkolnych. Ta sentymentalna podróż do przeszłości wzbudziła ogromne zainteresowanie. Odbyło się także głośne czytanie utworów Astrid Lindgren.

Podczas festynu nie zabrakło poczęstunku, urodzinowego tortu, pysznych ciast pieczonych przez rodziców oraz zdrowych sałatek. Cały czas panowała atmosfera radości, miłego gwaru, śmiechu, ciekawych rozmów oraz wspomnień. Festyn zakończył się wystrzałowo – niezapomnianym pokazem fajerwerków.

Patrząc na zachwycone twarze uczestników, podziwiających podniebną feerię barw, odczuwało się wyjątkowość tej chwili i poczucie dumy z przynależności do społeczności naszej szkoły. Gratulacje dla Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Dąbrowie i pomyślności na kolejne lata!!!

Pani Dyrektor Elżbieta Zaplata-Szwedziak wraz z Radą Rodziców dziękuje rodzicom, uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły za wielkie zaangażowanie w obchody Jubileuszu 130 – lecia szkoły.

Dziękujemy wszystkim sponsorom i przyjaciołom szkoły za okazaną hojność i serce.

Dziękujemy za liczny udział w obchodach. Był to niezapomniany Jubileusz!

Fotorelacja z wydarzenia 📷