W tym roku uroczystości związane z Dniem Edukacji Narodowej gminy Dopiewo odbyły się 12 października w Centrum Rehabilitacyjno-Kulturalnym w Konarzewie. Z tej okazji wyróżnieni zostali nauczyciele, którym został ostatnio nadany akt mianowania: Kinga Sobieska, Dorota Sikorska oraz  Jacek Nowak. Dodatkowo nagrodę wójta otrzymała Kinga Sobieska i Dyrektor Elżbieta Zapłata-Szwedziak.

W naszej szkole także odbyły się uroczyste obchody tego święta

Dzień Edukacji Narodowej, w którym obchodzony jest w Polsce także Dzień Nauczyciela wypada 14 października. Z uwagi na fakt, że w tym roku to sobota, uczennice i uczniowie z klas 2b i 2c zaprosili społeczność szkolną na uroczystość, która odbyła się dzień wcześniej. Dzieci z klasy 2b przygotowały zabawne scenki ukazujące codzienność nauczycieli, które przepleciono energicznymi piosenkami w wykonaniu klasy 2c. Przedstawienie powtarzane w trzech turach, za każdym razem wywoływało brawa i uśmiech na twarzach. Uczniowie podziękowali Pani Dyrektor, nauczycielom i pracownikom szkoły za najpiękniejszy dar - za wiedzę, życzyli zdrowia, satysfakcji z pracy oraz zadowolenia z uczniów. Na zakończenie przemówiła Pani Dyrektor, która podziękowała wszystkim za zaangażowanie i pochwaliła drugoklasistów za wzorowe przygotowanie interesującej części artystycznej.