„Chodź pomaluj mój świat”- piosenki i laurki na Dzień Mamy od drugoklasistów

Dzień 26 maja – Święto Matki – to jedno z najpiękniejszych, a z pewnością, najbardziej osobiste święto w roku.
Matka – to synonim miłości i dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia, przywiązania, przyjaźni i wiary w to wszystko, co piękne i szlachetne. W tym dniu wszystkie mamy obdarzane są szczególnymi dowodami miłości.
Również drugoklasiści nie zapomnieli o swoich mamach, a swoją szczególną wdzięczność wyrazili w tym roku inaczej niż zwykle nagraną piosenką i własnoręcznie wykonaną laurką.
To dzięki Wam drogie mamy te dni i tygodnie, które były dla nas bardzo trudne stały się bardziej kolorowe, bo to Wy, dzięki swojej trosce przeniosłyście nas myślami do innego świata, do świata barw i kolorowych wizji, z dala od szarości, jednostajności, nudy i deszczowego krajobrazu. To Wy sprawiłyście, że na niebie pojawiła się tęcza, wprowadzająca w nasze życie radość, uśmiech i szczęście.

Dziękujemy Wam za to!.

   
         

  

 

 

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie (to samo, które zwiedzaliśmy ostatnio wirtualnie z klasami I-III).

„Ja w przyszłości na igrzyskach olimpijskich – przedstaw siebie jako reprezentanta ulubionej dyscypliny sportu”.

 

Do wygrania rower górski marki Tabou Bikes.

 

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych klas I – IV. Prace w formie dobrej jakości zdjęcia lub skanu należy przesyłać do 19 czerwca 2020 r.

Szczegóły znajdują się w regulaminie w poniższym linku.

https://www.muzeumsportu.waw.pl/wystawy/wydarzenia/917-konkurs-plastyczny-ja-na-igrzyskach-olimpijskich?fbclid=IwAR39Crm5UxyF2lWqS8h-_iZG_TvXeIhx6NskqbcajGYQ6nU8SjynKSMlZAg

DOTYCZĄCY KONSULTACJI DLA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM.ASTRID LINDGREN W DĄBROWIE

 

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie. Od 1do 10 czerwca br. będą mogły ruszyć konsultacje dla uczniów naszej szkoły, którzy chcieliby poprawić ocenę na koniec roku szkolnego.
Spotkania z uczniami odbędą się, jeśli pojawi się taka potrzeba. Nadal istnieje możliwość indywidualnego umawiania się z nauczycielami online.
Wszyscy nauczyciele, którzy w roku szkolnym 2019/2020 pracowali z uczniami klas IV-VII, zobowiązani są do poniedziałku (25 MAJA) , wykorzystując dotychczasowe sposoby komunikacji przeprowadzić analizę potrzeb uczniów. Jeśli będziecie zainteresowani taką formą przygotowania, to w dniach 1-10 czerwca na terenie szkoły odbędą się konsultacje. Plan konsultacji zostanie podany na stronie szkoły w piątek, 29 maja.
Limit osób w grupie -7 Przy wejściu na teren szkoły należy zdezynfekować ręce, zachować dystans względem innych osób, obowiązkowe jest zasłanianie ust i nosa .Należy też dostarczyć podpisane przez rodziców oświadczenia ( do pobrania ze strony szkoły)


Z poważaniem
Dyrektor Szkoły
Elżbieta Zapłata-Szwedziak

Szanowni Rodzice!

 Informuję, że z dniem 25 maja w szkole będą zorganizowane zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Nadal będzie prowadzone nauczanie zdalne, według obowiązującego planu.
 Chęć uczestnictwa w tych zajęciach wyraziło troje rodziców. Dzieci będą korzystały z opieki od godz.8.00. do 16.00.Natomiast od 1 czerwca będzie korzystało z opieki świetlicowej siedmioro dzieci w godzinach 7.30.-16.00.
Do jutra ( 21 maja) czekamy na informację od ósmoklasistów i ich rodziców dotyczącą chęci wzięcia udziału w konsultacjach na terenie szkoły.
 Przypominam, że 12 czerwca (dzień po Bożym Ciele),16,17 i 18 czerwca (egzamin ósmoklasisty) to dni, w których szkoła nie zapewnia opieki świetlicowej.

 

Z poważaniem
Dyrektor Szkoły
Elżbieta Zapłata-Szwedziak

KOMUNIKAT DYREKTORA Z DNIA 19 MAJA 2020R.
DOTYCZĄCY KONSULTACJI DLA UCZNIÓW KLAS ÓSMYCH


Szanowni Państwo, Drodzy Ósmoklasiści,oOd 25 maja br. będą mogły ruszyć konsultacje szkolne dla uczniów klasy VIII. Konsultacje te mają charakter utrwalenia trudniejszego materiału, wsparcia uczniów w ich przygotowaniach do egzaminu ósmoklasisty. Spotkania z uczniami odbędą się, jeśli pojawi się taka potrzeba.

Dlatego wszyscy nauczyciele, którzy w roku szkolnym 2019/2020 pracowali z klasą ósmą zobowiązani są do czwartku (21 MAJA) , wykorzystując dotychczasowe sposoby komunikacji przeprowadzić analizę potrzeb uczniów. Jeśli będziecie zainteresowani taką formą przygotowania, to w dniach 25 maja - 15 czerwca na terenie szkoły odbędą się konsultacje. Plan konsultacji zostanie podany na stronie szkoły w piątek, 22 maja.
Przypominam również, że 12 czerwca jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych ( po Bożym Ciele)

Limit osób w grupie -7 Przy wejściu na teren szkoły należy zdezynfekować ręce, zachować dystans względem innych osób, obowiązkowe jest zasłanianie ust i nosa.


Z poważaniem
Dyrektor Szkoły
Elżbieta Zapłata-Szwedziak

Szanowni Rodzice!

            W związku z obowiązującym w kraju stanem epidemii informuję, że Minister Edukacji Narodowej umożliwił organizację zajęć opiekuńczo-wychowawczych na terenie szkoły, od dnia 25 maja br.

Prosimy o określenie chęci udziału dziecka w w/w zajęciach. Nadal będzie prowadzona edukacja zdalna zgodnie z obowiązującym planem.

Proszę zapoznać się z załączonymi procedurami i zastanowić się nad podjęciem decyzji, musi być przemyślana i wiążąca, w celu zapewnienia właściwej organizacji pracy placówki.

W przypadku udziału dziecka w zajęciach proszę o informację o godzinach, w jakich będzie przebywało w szkole.

Zgłoszenia do dnia 19.05.2020r. godz. 15.00. za pośrednictwem dziennika Librus, do wicedyrektora, Pani H.Hoffmann.

Wszelkie sprawy dotyczące pracy naszej szkoły proszę załatwiać telefonicznie lub za pośrednictwem dziennika Librus.

Z poważaniem

Dyrektor Szkoły

Elżbieta Zapłata-Szwedziak

Potwór nr 2 pokonany! Dziękujemy naszym najlepszym pogromcom bezruchu!

Poniżej przedstawiamy mała fotorelację z naszych starań :)

W ramach projektu"Barka dla Papieża" wielu uczniów zaangażowało się wielu uczniów. Jednak na stronie zamieszczamy najlepsze wykonanie tej piosenki. Wszystkim, którzy brali udział w projekcie serdecznie dziękujemy!

 

18 maja mija 100 lat od urodzin św. Jana Pawła II. Uczniowie Naszej Szkoły postanowili włączyć się w obchody tego szczególnego wydarzenia. 
Klasy pierwsze narysowały kwiaty dla papieża. Klasy drugie jego podobiznę. Klasy trzecie napisały podziękowania i prośby, które nasuwają im się właśnie w związku z tą rocznica. Pozostałe klasy narysowały portret św. Jana Pawła II. Zachęcamy do obejrzenia galerii.

Związek Lekkiej Atletyki organizuje konkurs „Pokoloruj nasz świat”.
Na laureatów czekają wartościowe nagrody.

Do uczestników Konkursu należeć będzie wybranie jednej spośród ośmiu ilustracji i pokolorowanie/przyozdobienie jej dowolną techniką plastyczną, następnie zeskanowanie lub zrobienie jej zdjęcia i przesłanie na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Termin nadsyłania prac upływa 22 maja 2020 r. o godzinie 20:00.
Konkurs prowadzony jest w dwóch grupach wiekowych (do 10 lat oraz w przedziale od 11 do 16 lat). Obrazki dostępne są na stronie internetowej - http://www.lekkoatletykadlakazdego.pl/obok-slider/1463,konkurs?fbclid=IwAR1Qnvz55DS5Nn1VplaFNoy1iHUUb07lxkDr0sdJZZjvhocWjlTsvgaC_AE

Szczegółowy Regulamin Konkursu oraz oświadczenie rodzica/opiekuna prawnego również znajdują się w linku.

Drodzy uczniowie, w tym nadzwyczajnym czasie, chcemy wyrazić jak bardzo jesteśmy dumni z aktywnej postawy, współpracy, zaangażowania i wysiłku, który wkładacie w Waszą pracę. Aby docenić te starania, klasy drugie przygotowały kolaż, ze swoich prac plastycznych. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich uczniów szkoły w Dąbrowie. Jesteśmy z Wami!!