Szanowni Rodzice!

  W związku z obowiązującym w kraju stanem epidemii informuję, że Minister Edukacji Narodowej wydłużył czasowe ograniczenie funkcjonowania szkoły na okres od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia br. W tym czasie nadal odbywać się będzie nauczanie na odległość, prosimy Państwa o wyrozumiałość, wsparcie i pomoc dzieciom w tym zakresie.

Uczniowie będą otrzymywać od swoich nauczycieli, za pośrednictwem dziennika Librus wskazania do pracy w domu. Proszę o ich odczytywanie. Niektóre lekcje będą prowadzone online.

Wszelkie sprawy dotyczące pracy naszej szkoły proszę załatwiać telefonicznie lub za pośrednictwem dziennika Librus.

 

Z poważaniem

Dyrektor Szkoły

Elżbieta Zapłata-Szwedziak

W związku z zaistniałą sytuacją w naszym Kraju i wytycznymi Ministerstwa Edukacji nauczyciele naszej szkoły prowadzą zajęcia zdalne z uczniami wykorzystując Technologie informacyjno-komunikacyjne. Poniżej prezentujemy przykładowe narzędzia oraz materiały do samodzielnej pracy. 

Materiały i e-podręczniki:

https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje/

https://epodreczniki.pl/

Szkoła przygotowuje się do prowadzenia zajęć on-line na platformie videokonferencji:

https://www.livewebinar.com/

Zgodnie z informacją przekazaną przez Premiera RP w trakcie dzisiejszej konferencji prasowej, zorganizowanej po obradach Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, informuję, że Wójt Gminy Dopiewo podjął decyzję :

  1. W dniach 12-25 marca br. przedszkola, szkoły i placówki oświatowe – publiczne i niepubliczne funkcjonujące na terenie Gminy Dopiewo nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
  2. W dniach 12-13 marca br. w ww. placówkach, w szczególnych sytuacjach będą zapewnione zajęcia opiekuńczo-wychowawcze (świetlicowe).
  3. W naszej szkole w dniach 12 i 13.03.2020r. zapewniamy opiekę świetlicową w godzinach 630 - 1730 . Dowóz dzieci dojeżdżających bez zmian.
  4. W dniach 16-25 marca br. ww. placówki będą zamknięte.
  5. W naszej szkole w dniach 16 - 25.03.2020r. za pośrednictwem dziennika LIBRUS uczniowie i rodzice będą otrzymywali zagadnienia do samodzielnego opracowania. Prosimy o codzienne sprawdzanie wiadomości  w następujących godzinach: 900 - 1300. Zwracamy się z prośbą o współpracę i wykorzystanie możliwości edukacji dzieci za pomocą narzędzi TIK. Szkoła na bieżąco będzie monitorować aktywność uczniów i nauczycieli w Librusie. W razie problemów z dostępem do librusa proszę o kontakt z administratorem tel. 663552294 w godz 8:00 - 14:00.
  6.  Zgodnie z zaleceniem Ministra Zdrowia proszę o zadbanie o to, by dzieci przebywały w tym czasie w domach.

Szczegółowe informacje Wójta Gminy Dopiewo pod adresem:https://www.dopiewo.pl/aktualnosci/2020-03-11/odwolane-zajecia-w-placowkach-oswiatowych

Komunikat MEN - zawieszenie zajęć w przedszkolach szkołach i placówkach.

Ze względu na zaistniałą sytuację związaną z koronawirusem "Drzwi otwarte"  w dniu 11.03.2020r. są odwołane. O innym terminie poinformujemy na stronie internetowej oraz za pośrednictwem baneru na ogrodzeniu szkoły lub bezpośrednio w sekretariacie.

Jednocześnie informujemy że Szkoła prowadzi zapisy uczniów do klas pierwszych od 16.03.2020 do 03.04.2020r.  Podanie można pobrać bezpośrednio ze strony internetowej lub w sekretariacie.

pobierz podanie w formacie pdf.

Wypełnione i podpisane podanie można składać w następujący sposób:

- drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oryginały przesłanych dokumentów trzeba będzie dostarczyć do sekretariatu w terminie późniejszym (wraz z dokumentami do wglądu)

- w formie papierowej w wyznaczonych godzinach do skrzynki podawczej znajdującej się przy wejściu do sekretariatu.

W RAZIE PYTAŃ DOTYCZĄCYCH FUNKCJONOWANIA SZKOŁY ZAPRASZAMY DO KONTAKTU:

TELEFONICZNEGO  618143106, 509 686 063

LUB

E-MAIL: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

KONKURS!
Fundacja Marcina Gortata zaprasza wszystkie dzieci uprawiające dowolną dyscyplinę sportową w wieku 9-17 lat do konkursu.
Jedyne co musicie zrobić to dokończyć zdanie: „Uprawiam sport bo....”.
Nagrodą jest rozmowa on-line z jednym z wybranych przez siebie sportowców. Zakwalifikują się osoby, których odpowiedzi zostaną uznane za najciekawsze. Liczba miejsc jest ograniczona.
Formularz zgłoszeniowy: http://fundacja.mg13.com.pl/sports-mentality-academy-home-edition-2020
Przyjmowanie zgłoszeń: 27.03-30.03.2020 r.
Wyniki: 31 marca 2020 r. (zakwalifikowani uczestnicy otrzymają potwierdzenia mailem)
Czasu jest niewiele, więc nie zwlekajcie! Trzymam za Was kciuki - p. Kinga 🙂

  Prosimy Państwa  o odwołanie zamówionych obiadów na dzień 13.03.2020r. Obiady zamówione na dzień 12.03.2020r. są do odbioru w szkole do godz. 1500 w dniu dzisiejszym.

7 marca w sobotnie przedpołudnie Michał Pisanko uczeń kl.8,  uczestniczył w etapie finałowym  wojewódzkiego ,  który odbył się w Collegium Biologicum UAM na Morasku.   Michał znalazł się w gronie 10 najlepszych spośród 390 uczestników etapu międzyszkolnego ! Tego dnia uczniowie zmierzyli się z rozwiązaniem testu konkursowego o charakterze interdyscyplinarnym – zadaniami  z chemii, biologii, geografii i fizyki. Finaliści wraz z opiekunami uczestniczyli także  w pasjonującym wykładzie o  konformizmie wśród ptaków, poprowadzonym przez pracownika UAM.

Michał otrzymał w nagrodę  dyplom, ciekawą książkę oraz udział w zajęciach prowadzonych przez pracowników naukowych Wydziału Biologii UAM .

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Nowaka w Dąbrówce. Konkurs został objęty patronatem Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu  i Dziekana Wydziału Biologii UAM . Ma celu propagowanie wiedzy z zakresu wielu dziedzin szeroko rozumianej science.

Michałowi serdecznie gratulujemy!

Miło nam poinformować, że biorąc udział w konkursie „Projekt z klasą” nasza szkoła znalazła się w elitarnym gronie placówek, które w szczególny sposób dbają o rozwijanie umiejętności kluczowych swoich uczniów i została uhonorowana tytułem „Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła”.

Mamy też swoje miejsce na ogólnopolskiej mapie „Dobrze ZaPROJEKTowanej Edukacji”.
Tak znaleźliśmy się w elitarnym gronie placówek, które w szczególny sposób dbają o rozwijanie kluczowych umiejętności  swoich uczniów. Oznacza to, że nasza Szkoła:

1) podchodzi do edukacji w sposób nowoczesny,

2) jest otwarta na uczniowskie inicjatywy,

3) tworzy dobre warunki do rozwijania pasji i wspierania talentów,

4) jest atrakcyjna dla rodziców, którzy poszukują dla swoich dzieci szkoły inspirującej i twórczej.

Projekt, który przyczynił się do otrzymania powyższego tytułu nosi nazwę „STOP dla smogu w Dąbrowie!’  i jest aktualnie realizowany przez grupę uczniów z klasy 8 pod opieką Pani Barbary Grześkiewicz.

 

   Tegoroczne rekolekcje wielkopostne przeżywaliśmy pod hasłem " Oto wielka tajemnica wiary". Nauki rekolekcyjne głosił ks. Gniewomir Kujawa z parafii w Skórzewie. Pomagali mu p. Arek i p. Damian. Przyjechali do nas z Rawicza i Rydzyny. Radosne , pełne  entuzjazmu głoszenie Słowa Bożego przeplatane było śpiewem i tańcem. Trzeciego dnia rekolekcji pojechaliśmy do sanktuarium Matki Boskiej Pocieszenia w Górce Duchownej. Bardzo serdecznie przyjął nas ks. proboszcz Przemysław Wilk. Oprowadził nas i opowiedział o historii tego miejsca. Mieliśmy również możliwość zobaczyć pokój w którym mieszkał i pracował bł. Edmund Bojanowski. Był  czas na posiłek i ciepłą herbatę oraz wspólne zdjęcie.
 
img_6868 2
img_6868 2 img_6868 2
img_6872 2
img_6872 2 img_6872 2
img_6879 2
img_6879 2 img_6879 2
img_6888 2
img_6888 2 img_6888 2
img_6889 2
img_6889 2 img_6889 2
img_6898
img_6898 img_6898
 
 
 

        W tym dniu Samorząd Uczniowski zorganizował Pocztę Walentynkową. Każda chętna osoba miała okazję przesłać kartkę z życzeniami w tym pięknym dniu. Bardzo dużo uśmiechu i zadowolenia z przesłanych walentynkowych życzeń mieli nie tylko starsi uczniowie, ale również młodsze dzieci.

W tygodniu 17-21.02 odbywały się baliki karnawałowe klas 1-3. Dzieci miały okazję brać udział w zabawach tanecznych, konkursach oraz prezentować się w strojach karnawałowych. Mamy nadzieję że wyśmienita zabawa zapewni nam pomyślność w Nowym Roku 2020 !