Edukacyjna Sieć Antysmogowa to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym.

Projekt służy zwiększeniu świadomości uczniów, rodziców i pracowników szkoły w zakresie problematyki jakości powietrza jako wspólnego dobra o szczególnym znaczeniu.

W ramach projektu realizowane są działania edukacyjno-informacyjne również w obszarze tematyki zmian klimatycznych, w szczególności antropogenicznych źródeł tych zmian i możliwości przeciwdziałania tym zmianom zarówno w życiu codziennym, jak również w skali ogólnospołecznej.

W budynku szkolnym znajdują się 3 monitory, na których na bieżąco wyświetlane są  aktualne pomiary smogu  nad naszą szkołą.

Każdy z nas może  otrzymać ciekawe informacje dostępne na stronie

Edukacyjna Sieć Antysmogowa (nask.pl)

Informacje o jakości powietrza nad naszą szkołą  Szczegóły szkoły (nask.pl)

Koordynatorki projektu na terenie szkoły