25 stycznia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień w Piżamie, który stanowi część ogólnopolskiego wydarzenia “Bieg w Piżamach”, organizowanego przez Fundację "Gdy Liczy się Czas". Poza samą radością wynikającą z faktu założenia piżamy do szkoły, inicjatywie tej towarzyszyła głębsza idea- zwrócenie uwagi na zdrowie i empatyczne podejście do chorującego człowieka. Piżama jest standardowym strojem chorujących dzieci. Podczas zajęć dydaktycznych i godzin wychowawczych uczniowie zmierzyli się z tematem choroby nowotworowej oraz profilaktyki w zakresie własnego zdrowia fizycznego i psychicznego.

Każdy z nas może wesprzeć dzieci przebywające na oddziałach onkologii organizując “Bieg w Piżamach”, “Dzień w Piżamach” w miejscu pracy lub poprzez wpłatę symbolicznej kwoty na konto Fundacji: 36 1750 0012 0000 0000 3439 6043.