W czwartek 14.03.2023 r., nasi uczniowie z klasy 8 brali udział  w Młodzieżowej Sesji Naukowej pt. "Być Polakiem w okupowanej Wielkopolsce", zorganizowanej w Dopiewie. To wydarzenie miało za zadanie zarówno przypomnieć że lasy nieopodal Zakrzewa i Dąbrówki to niemi świadkowie zbrodni niemieckich na ziemiach polskich, ale także dzięki warsztatom i prelekcjom gości z Instytut Pamięci Narodowej, pokazać uczniom  jak wyglądała codzienność i życie podczas II wojny światowej. Każda ze szkół biorących udział w Sesji Naukowej przygotowywała krótką scenkę poświęconą wybranej osobie pochodzącej z gminy Dopiewo, której wojna zmieniła całe życie, a czasem nawet je odebrała. Nasza szkoła przygotowała prezentację o Leonie Dornie, który zginął na froncie wojennym walcząc za ojczyznę.