Młodzi bohaterowie bezpieczeństwa, to hasło Ogólnopolskiego konkursu, do którego przystąpiła nasza szkoła. Celem inicjatywy jest popularyzowanie wiedzy o bezpiecznym uczestnictwie w ruchu drogowym i umiejętności udzielenia pierwszej pomocy oraz uwrażliwianie dzieci i młodzieży na kwestie związane z bezpieczeństwem i pierwszą pomocą, a także zainteresowanie ich działaniami mającymi na celu zmniejszenie lub uniknięcie negatywnych skutków zdarzeń na drodze.

W związku z podjętymi działaniami konkursowymi  22 marca klasa 3 b oraz uczniowie klasy 8a wzięli udział w warsztatach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Podczas warsztatów uczniowie w praktyczny sposób mogli przećwiczyć wszelkiego rodzaju działania związane z ratowaniem ludzkiego życia.

Pan Sławomir Voelkel, który na co dzień jest ratownikiem medycznym odpowiedział także na wiele pytań przed szkolną kamerą. Uczniowie zapoznali się z również z wyposażeniem karetki pogotowia.

Bardzo Panu dziękujemy!