W ramach doradztwa zawodowego uczniów klasy VIII odwiedziła Pani dr Ewa Bresińska-Krawiec – wykładowca akademicki w Wyższej Szkole Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu, trenerka kajakarstwa w Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego oraz w Klubie Sortowym Warta Poznań.

 Pani dr Ewa Bresińska-Krawiec opowiedziała uczniom, na czym polega zawód trenera; kim jest trener, jakie są jego zadania, jak wygląda proces szkolenia w sporcie, a także od czego zależy sukces podopiecznych.

Przedstawiła ciekawą prezentację dotyczącą zawodu trenera, pracy z młodzieżą.

Pani dr próbowała przekonać młodzież, że ich przyszła praca powinna wynikać z pasji:

„Dobrze jest znaleźć sobie hobby,
które tak człowieka wciąga, i sprawia,
że z radością czeka się na kolejny tydzień,
zamiast ponuro liczyć dni”.

[Cecelia Ahern]

 Pani dr Ewa Bresińska-Krawiec pokazała swoją ścieżkę zawodową, drogę podopiecznych do 13 medali Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata oraz ponad 170 medali mistrzostw kraju. Za te sukcesy była wielokrotnie nagradzana: dwukrotnie była wyróżniona w konkursie Trenerka Roku przez Polski Komitet Olimpijski, otrzymała srebrny medal za zasługi dla Polskiego Kajakarstwa oraz medal 90-lecia Polskiego Kajakowego za zasługi wniesione w rozwój kajakarstwa, wielokrotnie nagradzana przez Wielkopolski Związek Kajakowy, otrzymała również nagrodę Prezydenta miasta Poznania oraz nagrody Dyrektora Szkoły.

 Uświadomiła uczniom, co sport dał Jej w życiu…Opowiedziała o tym jak znalazła swoje hobby (kajakarstwo) będąc jeszcze uczennicą Szkoły Podstawowej nr 3 w Luboniu. Doświadczenia z czasów kariery zawodniczej (19 medali Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych) z pewnością przyczyniły się do sukcesów w pracy zawodowej.

 Pani Doktor zakończyła swoje wystąpienie cytatem [Beth Hoffman – Lato w Savannah]:

„Życie ofiarowuje nam zdumiewające możliwości,
ale musimy mieć oczy szeroko otwarte, by je dostrzec (…).”

 Pedagog Grażyna Leciej