21 października 2021r. nasza szkoła przystąpiła do OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI PRZERWA NA CZYTANIE - BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE.
Organizatorem akcji jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. Przerwa na czytanie to pomysł na promocję czytelnictwa, pokazanie dzieciom, że czytanie jest ciekawe. Ma ona na celu zachęcenie do sięgnięcia po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.  Udział w biciu rekordu wzięli wszyscy uczniowie oraz nauczyciele obecni tego dnia w szkole (298 uczniów, 28 nauczycieli). Czytano podczas przerwy śniadaniowej (godz. 10.35 - 10.50) oraz podczas przerwy obiadowej (godz.13.30 -13.45). Uczestnicy akcji czytali książki  w salach lekcyjnych na korytarzach i w świetlicy szkolne.