W dniach 8-9 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXIX Akcji Sprzątania Świata pod hasłem “WARTA warta posprzątania”. Klasy wraz ze swoimi wychowawcami i ich pomocnikami zbierały śmieci na terenach nadwarciańskich w Poznaniu - w czwartek młodsi gromadzili się w Parku Szelągowskim i przy Moście Lecha, z kolei w piątek klasy starsze sprzątały okolice Bramy Poznania. W ruch poszły kolorowe worki do segregacji odpadów, rękawice i chwytaki. Dzieciom i młodzieży największą frajdę sprawiało znajdowanie odpadów wielkogabarytowych takich jak stare opony, materace, wąż ogrodowy, czy połamane fotele biurowe. Klasy wręcz prześcigały się w różnorodności i ilości gromadzonych odpadów! :) Akcja specjalna “WARTA warta posprzątania” przeprowadzana była w partnerstwie Fundacji Nasza Ziemia z firmą LIDL Polska w ramach realizacji strategii REset Plastic i polskiej edycji Clean Up The World. Na uczestników sprzątania czekały smaczne i zdrowe przekąski takie jak owocowe musy, chipsy jabłkowe, soki oraz kanapki ufundowane przez patronów wydarzenia. Nie zabrakło także ducha rywalizacji w przygotowanych przez organizatorów EKO-konkursach i quizach! W czasie przerw od sprzątania oraz w trakcie posilania się smakołykami na leżakach głoszone były prelekcje dotyczące szeroko pojętej ekologii i dbania o środowisko. Tematyka pogadanek obejmowała takie zagadnienia jak recykling, świadome segregowanie odpadów, ciekawostki o czasie rozkładania się poszczególnych tworzyw sztucznych, czy oszczędzaniu wody i energii w naszych domach. Do szkoły wróciliśmy z uśmiechami na twarzach, pełni poczucia sprawczości oraz z plakatami akcji i flagą, która zawisła w korytarzu przy wejściu. Dodatkową atrakcją wycieczki był przejazd na miejsce zbiórki dwupiętrowym autokarem.