W piątek, 30 września klasa Ib i Ic wraz z wychowawcami pojechały na wycieczkę do Muzeum Narodowego Rolnictwa w Szreniawie. Dzieci miały tam okazję uczestniczyć w warsztatach i pogadankach tematycznych. Jedną z nich była lekcja pt. "Dzieciaki karmią zwierzęta" - jej uczestnicy poznawali sylwetki zwierząt gospodarskich mieszkających na wsi takich jak kozy, krowy, świnie, czy konie. Ponadto dzieci dowiedziały się jak prawidłowo dbać o zwierzęta oraz czym i jak je karmić. Lekcja z przewodnikiem zakończyła się wspólnym karmieniem zwierząt i zajęciami plastycznymi. Druga grupa z kolei uczestniczyła w warsztatach zatytułowanych "Ene, due, rabe... - tradycyjne gry i zabawy dziecięce". Pierwszoklasiści wysłuchali pogadanki dotyczącej dawnych zabaw dzieci, które w tamtych czasach organizowały sobie zajęcia umilające czas spędzany na polu np. przy wypasie bydła, czy oczekiwaniu na powracających ze zbiorów rolników. Celem zajęć było zaprezentowanie (często już zapomnianych) gier i zabaw oraz wyliczanek, które mogą stanowić alternatywę dla nowoczesnych i ogólnodostępnych dziś zabawek interaktywnych, smartfonów, czy gier komputerowych. Następnie uczniowie zwiedzili starą wiejską chatę, poznali wyposażenie ówczesnej izby i historię zajęć, które kiedyś w wiejskich domach podejmowali nasi przodkowie. Na zakończenie uczniowie mogli "przenieść się w czasie" do dawnych lat bawiąc się na drewnianych bujanych zabawkach na biegunach, czy ścigając się na konikach na kiju. Aktywności te sprawiły dzieciom dużo radości, a lekcje muzealne wzbogaciły uczniowskie głowy o pierwiastek edukacyjny.