28 października zagościła w naszej szkole dynia!

Było wesoło i kolorowo, uczniowie klas I-III obejrzeli prezentację o walorach zdrowotnych dyni i jej różnych odmianach.  Każdy uczeń miał na sobie pomarańczowy element ubrania, a niektórzy zaprezentowali dyniowe stroje.

Uczniowie poznawali różnorodność dyń, próbowali dyniowych smakołyków, poznawali jej właściwości i wykonywali prace plastyczne na jej temat.

Odbyły się zawody sportowe z udziałem dyni dla drugoklasistów. Było turlanie, slalom i bieg z „ciężką” dynią.

Na wszystkich chętnych czekała dyniowa fotobudka, można też było podziwiać ciekawe dynie o różnych wielkościach, kolorach i kształtach.

Odbył się konkurs na najsmaczniejszą potrawę z dyni, w którym wszyscy uczestnicy otrzymali pierwsze miejsce!

Dziękujemy rodzicom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w obchody tego jesiennego święta.