Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie
 17 października 2022 r. o godz. 10.35 uczniowie, nauczyciele i pracownicy administracji naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie było realizowane w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.
 Uczniowie czytali na korytarzach szkolnych, boisku szkolnym, a pracownicy administracji - w miejscach swojej pracy. Uczniowie młodszych klas głównie czytali baśnie i legendy z całego świata (zgodnie z hasłem Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych), starsi - ulubione czy aktualnie czytane książki.
 Akcja miała na celu: promocję czytelnictwa oraz zachęcenie słuchaczy do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Dziękujemy wszystkim bardzo gorąco za aktywny udział w tej ważnej i potrzebnej akcji.