Dzień 25 listopada ustanowiony został na całym świecie Dniem Pluszowego Misia.
W związku z tym w naszej szkole, w tym dniu, od samego rana tłumnie przybywały misie.
Uczniowie mile nas zaskoczyli. Liczba pluszowych przyjaciół w tym roku była imponująca, przybyło aż 206 misiów.
Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe, różowe, białe, niebieskie itd. Wszystkie przyniesione misie były bardzo wyjątkowe, każdy był inny.
Największy miś, jaki odwiedził naszą szkołę, należał do  ALICJI  LUDEK z klasy 2 A.
Przypomnijmy, że Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki - w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosevelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosevelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.
Nasi przyjaciele, którzy tego dnia zawitali w naszej szkole wzięli udział w kibicowaniu podczas bieganego dyktanda co dodawało chęci uczestnikom dyktanda do jeszcze szybszego biegania.
Po tak wyczerpującym dniu Miśki wróciły do domu i opowiedziały wszystkim zabawkom o ciekawej wizycie w Szkole Podstawowej im. Astrid Lindgren w Dąbrowie.