Na przełomie listopada i grudnia obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Wolontariatu. Staraliśmy się wspomóc tych, którzy w sposób szczególny potrzebują pomocy.. Dla podopiecznego Hospicjum domowego przygotowaliśmy świąteczną paczkę. W ramach projektu Adopcja Serca opłaciliśmy kolejny rok nauki Landriny z Madagaskaru. Dochód z rozprowadzania dydaktycznych cegiełek przekazaliśmy na  leczenie i rehabilitację  9 letniej Patrycji. Zbieraliśmy również dary ( żywność i środki czystości ) dla najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej gminy.. Wolontariusze klas 8 i 7 brali udział w szkoleniu i warsztatach prowadzonych przez wolontariusza z poznańskiego Hospicjum Palium. Wszystkim tym, którzy wsparli nasze akcje bardzo dziękujemy. Podjęte działania  dały nam dużo radości i osobistej satysfakcji.