Tegoroczny kiermasz  miał swojego anioła stróża, ponieważ  jak co roku serca naszych mieszkańców otwierają się w czasie zbliżających się Świąt, tak też było i w miniony weekend. W tym roku, od kilku tygodniu, w naszej Szkole trwały przygotowania do kiermaszu. Po zakończonych zajęciach lekcyjnych w salach słychać było świąteczne utwory śpiewane przez dzieci najmłodszych klas, przygotowujące się do występów. Wszyscy mimo zmęczenia, wytrwale przygotowywali się do tego dnia, aby móc jak najlepiej wypaść, ale i też pomóc naszemu koledze- Konstantemu.  Cel był jeden-pomóc koledze.

Lukrowane pierniczki, bałwanki, choineczki, bombki, aniołki, kartki i inne ozdoby choinkowe można było nabyć podczas  Kiermaszu Bożonarodzeniowego pod hasłem  WALCZYMY DLA KONSTANTEGO , który odbył się 10 grudnia  w Szkole Podstawowej im. Astrid Lindgren w Dąbrowie.
Uczniowie wykonywali ozdoby od kilku tygodni z nauczycielami oraz w domach wraz z rodzicami,  a efekt ich pracy, to sprzedawane na kiermaszu: stroiki, ozdoby z masy solnej, makaronu, szyszek, gałęzi, kartki świąteczne itp. Kiermasz świąteczny był doskonałą okazją do zakupu ręcznie robionych ozdób choinkowych, dekoracji świątecznych i wyjątkowych prezentów. Oczywiście jak na kiermasz przystało nie mogło zabraknąć przysmaków świątecznych. Ciasta przygotowane przez rodziców smakowały wyśmienicie. Podczas kiermaszu odbyła  się również licytacja, ANIOŁÓW, które wcześniej przygotowywała każda klasa wraz z wychowawcą. W miłą świąteczną atmosferę wprowadziły wszystkich kolędy i piosenki świąteczne w wykonaniu dzieci z naszej szkoły.
W szkolnym korytarzu usadowił się wygodnie na swoim fotelu Święty Mikołaj, czekając na grzeczne dzieci. Kolejka była długa, bo przecież każdy chce mieć zdjęcie z Mikołajem...
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, zebrane fundusze przeznaczone zostały już na pomoc Konstantemu. Kwota, jaką udało się zebrać przerosła nasze najśmielsze oczekiwania.
Udało się zebrać 12.497 zł. Każdy ma swojego Anioła