21.I - Dzień Babci, 22.I - Dzień Dziadka. W tych dniach w Polsce obchodzimy święto naszych najukochańszych Dziadków, czyli innymi słowy opiekunów, towarzyszy wspólnych zabaw a często także i pierwszych, życiowych nauczycieli dziecka.

Z okazji ich święta uczniowie klas I-III przygotowywali najróżniejsze występy, scenki, a także upominki dla swoich babć i dziadków. W ten sposób wyrażali swoją miłość i szacunek do seniorów rodziny, bez względu na ich wiek, wygląd, czy choroby z którymi starsi nierzadko się zmagają. U najmłodszych wstępnie kształtowane były postawy uzewnętrzniające ich wrażliwość i poszanowanie dla tradycji związanych z rodziną oraz empatię dla drugiego człowieka.

Uczniowie pod czujnym okiem swoich wychowawców tworzyli w klasach najpiękniejsze laurki, kalendarze, portrety babć i dziadków oraz personalizowane upominki jak np. własnoręcznie wykonane breloki imienne, czy udekorowane pierniki. Ponadto klasy przygotowały wyjątkowy program artystyczny dla swoich najbliższych. Dzieci ukierunkowywane już od najmłodszych lat w szkole na odbiór sztuki ale także na samodzielne tworzenie i bycie jej częścią - miały okazję wyrazić swoje emocje i dokonać autoprezentacji swojego szeroko pojętego talentu scenicznego. Talentu aktorskiego jak np. odgrywanie określonych ról, czy muzycznego - śpiewając przed licznie zgromadzoną publicznością piosenki, grając na pianinie, czy nawet perkusji! Każda klasa po swoim występie została nagrodzona gromkimi brawami, a łzy szczęścia i wzruszenia popłynęły gdy wnusie i wnukowie wręczali swoim dziadkom osobiste prezenty i barwne laurki.