Dnia 1.03, w środowe popołudnie korytarze i sale lekcyjne ponownie wypełnił gwar i radosne głosy. Mury szkoły Astrid Lindgren otworzyły się dla Rodziców przyszłych klas pierwszych i ich pociech. Na początku, w części oficjalnej w sali gimnastycznej wzięli udział dorośli, którzy powitani przez Panią Dyrektor i V-ce Dyrektor zapoznali się z procedurami rekrutacyjnymi. Dotyczyły one między innymi rejonizacji. Przedstawiona została również oferta zajęć dodatkowych, pozalekcyjnych, kółek i form udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej np. spotkań z psychologiem, pedagogiem, czy logopedą w nadchodzącym roku szkolnym.

W tym samym czasie pociechy pod opieką nauczycieli w salach klas I-III mogły samodzielnie wykonać kolorowego Slime'a, stworzyć kwiatową laurkę, spróbować swoich sił w grach interaktywnych, czy pobawić się składając kółka origami. W pracowaniach klas starszych czekały na dzieci kolejne atrakcje w postaci eksperymentów i doświadczeń chemicznych np. zjawisko lampy lawy, uciekającego pieprzu, czy próba widzenia w rzeczywistości wirtualnej przy pomocy gogli VR. Z kolei w świetlicy przedszkolaki miały okazję układać zwierzako-puzzle, wziąć udział w zabawach oddechowych i grach słownych.

Wszystkim uczestnikom wczorajszych Drzwi Otwartych dziękujemy za udział, zainteresowanie i Wasze zaangażowanie.

Miejmy nadzieję... do zobaczenia we wrześniu!smile