Zgodnie z naszą szkolną tradycją, rekolekcjom towarzyszy wyjazd do szczególnego dla wierzących miejsca. 3 marca nasi uczniowie z klas IV do VIII udali się w ramach Wielkopostnych Rekolekcji na wycieczkę do Sanktuarium Matki Bożej w Gostyniu. Po przybyciu do Świetogórskiej Bazyliki przeżyliśmy mszę świętą, której przewodniczył ojciec Przemysław, wikariusz z parafii w Skórzewie, a kazanie wygłosił dla nas diakon Vinko, który w naszej szkole odbywa swoje praktyki pedagogiczne. Po Eucharystii ksiądz proboszcz sanktuarium opowiedział nam historię tego miejsca i oprowadził po bazylice oraz po jej podziemiach. Następnie mieliśmy trochę czasu na posilenie się, po którym w podziale na grupy wykonaliśmy plastyczne przedstawienia obrazów Pana Jezusa w Biblii.