W naszej szkole od poniedziałku 13 marca do piątku 17 marca obchodziliśmy

TYDZIEŃ MATEMATYKI,

w ramach którego na każdy dzień przygotowane zostały następujące konkursy, zabawy i quizy:

Poniedziałek rozpoczęliśmy rozgrzewką szukając Mistrza Sudoku, okazało się że wielu uczniów zna i lubi tę formę zabawy, a także świetnie sobie radzą z rozwiazywaniem tego typu łamigłówek.

We wtorek 14 marca w Międzynarodowy Dzień Liczby Pi szukaliśmy osoby, która zapamięta największą ilość cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi 3,…

W środę odbył się Mecz matematyczny między trzyosobowymi drużynami reprezentującymi klasy 4-8.

W czwartek przeprowadzony został Konkurs Kangur Matematyczny.

Natomiast w piątek na zakończenie tygodnia chętni uczniowie łamali sobie głowy w Konkursie Żarówki.

W klasach młodszych na uczniów czekało Domino matematyczne, które pokazało, że klasy I-III radzą sobie z zadaniami równie dobrze jak ich starsi koledzy.

Ponadto dla klas 4-8 odbył się konkurs Origami, w którym oceniana była:

-pomysłowość;

- zgodność z zasadami origami;

- estetyka wykonania;

- stopień trudności.