VI edycja Gminnego Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren

20 kwietnia w Szkole Podstawowej w Dąbrowie odbyła się już szósta edycja Gminnego Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren. Twórczość szwedzkiej pisarki – patronki tej szkoły, autorki wielu poczytnych książek dla dzieci – nieustannie wzbudza zainteresowanie i gromadzi sporą rzeszę miłośników z terenu gminy Dopiewo i nie tylko. W tym roku

Rozstrzygnięcie konkursu multimedialnego

W ramach projektu edukacyjnego Śladami twórczości patronki Astrid Lindgren odbył się konkurs przy użyciu multimediów na najładniejszą ilustrację wybranego książkowego bohatera.

Celem konkursu było wykorzystanie swoich umiejętności posługiwania się  komputerem oraz  wykorzystanie poznanych podczas lekcji programów graficznych.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce   Witold Krystkowiak klasa III

II miejsce  Filip Biedziński klasa III

III miejsce  Anna Dziedzic klasa III

Konkurs plastyczny “Zima w Bullerbyn”

W grudniu odbył się konkurs plastyczny na najciekawszy projekt pocztówki, który został zrealizowany w ramach projektu edukacyjnego „Śladami twórczości patronki Astrid Lindgren”. W konkursie udział wzięli uczniowie klas I – IV. Celem konkursu było promowanie dziecięcej twórczości i kreatywności.  W ramach podziękowań
za udział w konkursie uczniowie otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Spośród wielu pięknych prac zostali wyłonieni laureaci.

Oto oni:

I miejsce  Witold Krystkowiak

II miejsce Pola Dołkowska

III miejsce Malwina Jasińska

Wyróżnienie otrzymują:

Filip Biedziński

Krzysztof Sugiero

Nagrodzone prace zostaną wykorzystane do zrobienia pocztówek przez profesjonalną firmę poligraficzną i posłużą, jako wizytówka naszej szkoły.

Dnia 17 listopada 2017r. obchodziliśmy 110 urodziny naszej patronki, Astrid Lindgren .

Obchodom towarzyszyć będą: występy uczniów w sali OSP w Zakrzewie ( godz.11.00), zajęcia warsztatowe, lekcje tematyczne oraz konferencja organizowana przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, na temat: „ Podróż do krainy dzieciństwa z Astrid Lindgren”